Wpis z mikrobloga

@rafal-heros: mylisz technologa drewna ze stolarzem, albo co gorsza robolem od mebli z płyty. Żeby składać meble z płyty wystarczy 2 tygodnie szkolenia i trochę rozumu.
Technolog w tym procesie zarządza produkcją płyty, projektuje narzędzia i maszyny, wymyśla nowe rodzaje okuć i połączeń, czy skład kleju. Albo ustala normy w fabryce, buduje linie produkcyjne i zarządza procesami.
A to tylko mały procent tego, co potrafi :)

a.....e - @rafal-heros: mylisz technologa drewna ze stolarzem, albo co gorsza robolem...

źródło: comment_16426016865zWRMnlZdriVDtW5MFybtO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rafal-heros: pracowałem w miejscu z którego miałem widok na przemysł meblarski całego mojego miasta - to znaczy na jedną stolarnie, która docinała płyty.
Okazało się, że ludzie którzy zamawiają meble na wymiar u mnie w mieści i okolicach, mają meble zrobione z tej samej płyty. Fronty mogą mieć różne, ale szafki to jest to samo.
Wyglądało to tak - raz na dwa tygodnie przyjeżdżał TIR z wielkimi płytami. Potem podjeżdżały
  • Odpowiedz
Jako, że codziennie pracuje przy drewnie i widzę co się dzieje zarówno w hurtowniach jak i u klienta - mogę powiedzieć jedno. Większość MEBLARZY których spotykam jest bez wykształcenia w kierunku, ew przeszli kilkudniowe/tygodniowe kursy i kupili program do wyliczania formatek. Zwyczajnie brakuje im logicznego myślenia które m.in wyrabia się w szkole branżowej. Jeżeli coś u klienta nie pasuje to zawsze jest to wina hurtowni a wizję klienta ( który i tak
  • Odpowiedz