Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pomagałem wczoraj siostrze ogarnąć ankidroid żeby sobie wrzuciła słówka, które musi wykuć na angielski, patrzę na tą listę słówek, a tam słówka typu:

upholstered armchair, converted loft, manor, pre-war building, two-storey building, double glazing, persian rug, dilapidated, draughty.

Siostra to 2 klasa liceum (nie językowe).

Czy ja jestem niewykształcony czy coś tutaj jest nie tak? Sam mam B2/C1 angielski (praca z obcokrajowcami, calle po angielsku, netflix bez napisów i lektora), ale większości słówek, które siostra ma wykuć nawet nie widziałem na oczy. Potem się dziwić, żesię nie da dogadać, ale ważne, że wiesz jak powiedzieć dywanik naścienny xDD

#angielski #polska #szkolnictwo #licbaza #szkola #jezykangielski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e68ed7f7bdff000a929642
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: większość tych słówek wygląda dla mnie normalnie, co jest niby skomplikowanego w wyrażeniach "two-storey building" czy "persian rug"? W szkole masz tak, że lekcje są tematyczne i słownictwo, jakiego się uczysz, obraca się wokół jednego tematu, a obok tego uczysz się normalnie gramatyki. To nie jest tak, że dostajesz listę specjalistycznego słownictwa i je wkuwasz, tylko te "trudniejsze" słówka są wplecione w normalne zdania.

Ja angielski w szkole pamiętam właśnie
ChrupiącaFeministka: > powiedzieć dywanik naścienny

to ze sie taki dywanik u ciebie wiesza na scianie, nie znaczy ze tak sie robi w krajach anglosaskich.

Slownictwo jest okay, mieszkam w UK, wszystko zrozumialem.

Trzeba ich cisnac jeszcze bardziej, bo pod wzgledem znajomosci angielskiego to inaczej tu Finaldii nie bedzie. Specjalnie dalem Finladie jako przyklad a nie Szwecje czy Niderlandy, z racji ze Fini mowia dobrze, i jednoczescnie ich jezyk jest tak oddalony
@AnonimoweMirkoWyznania: a jak wygląda jej podręcznik? Bo ja obstawiam to samo co @cutecatboy. Widocznie są teraz na etapie tematu "dom" i uczą się słownictwa związanego z wyposażeniem domu. Możliwe, że klasa ma podręcznik do najwyższego poziomu lub nauczycielka zaopatrzyła ich w kserówki. Nie wiem dlaczego się dziwisz i dlaczego akurat z anonimowych.

Do porozumiewania się z nativami (praca) też nie potrzebuje znać jak jest dom letniskowy xD


Mhm, do momentu