Wpis z mikrobloga

Odkładając heheszki na bok. Nie rozumiem ludzi którzy nagle zaczęli wieszczyć upadek Sony.

Przecież Nintendo, które niegdyś było monopolistą w branży konsol wciąż funkcjonuje i wciąż ma się dobrze. A fanbase Sony jest o wiele większy (i o wiele bardziej rakowy) niż ich. Więc chociażby nie wiem jak tragiczna byłaby sytuacja, ta grupa konsumentów zawsze będzie kupować ich konsole.

Nie ma więc szans aby Sony spadło niżej od Nintendo, a w zasadzie to ZAWSZE będą stali wyżej od nich - a to już nie mało
#xbox #ps5 #nintendo
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie ja pisze glupoty, a potem bronie sie zadajac pytania


@PanManiek: To są fakty poparte danymi. Możesz sobie wejść na byle jaką stronę giełdową i sprawdzić kapitalizacje Sony, Microsoftu i Tencenta i porównać ją z Nintendo. To bardzo prosta robota.

Sony to firma która obecnie ma jeden produkt który się sprzedaje - Playstation,


@Nort: Mistrzu - Sony jest także właścicielem 19 studiów producenckich gier komputerowych na całym świecie
  • Odpowiedz
@Thorkill: Zakłamywanie rzeczywistości i pisanie, że Nintento 'to druga liga' to plucie pozostałym uczestnikom dyskusji w ryj. Ale rozumiem, że w twoim przypadku to codzienność xD
Btw tabela z wiki https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_game_consoles
Patrząc na konsole które sprzedały się w liczbie >50kk sztuk (14 pozycji), 7 z nich należy do Nintendo, 5 do Sony i 2 do MS. Także niezła 'druga liga'.
20k? Bez kozery powiem 500k! - jak podajesz jakieś dane
  • Odpowiedz
Możesz sobie wejść na byle jaką stronę giełdową i sprawdzić kapitalizacje Sony, Microsoftu i Tencenta i porównać ją z Nintendo. To bardzo prosta robota.


@Thorkill: super, ale to nie zmienia faktu, że Nintendo to pierwsza liga jeśli chodzi o gry, potwierdza to jaką sprzedaż mają ich konsole od lat '80 do teraz, jedyne kiedy lekko podupadli to przy kiepskim Wii U.
  • Odpowiedz
to plucie pozostałym uczestnikom dyskusji w ryj.


@Nort: Tylko się nie zesraj z tych emocji.

Patrząc na konsole które sprzedały się w liczbie


@Nort: A co mnie mistrzu obchodzi że 20 lat temu Nintendo sprzedawało dużo konsol? Atari 30 lat temu sprzedawało dużo konsol. W której lidze jest teraz Atari?
  • Odpowiedz
A co mnie mistrzu obchodzi że 20 lat temu Nintendo sprzedawało dużo konsol?


@Thorkill: ale Nintendo sprzedało w obecnej generacji 100 mln konsol XD i robi takie wysokie wyniki już 35 lat, więc tylko chcieliśmy ci przekazać jaka z nich druga liga na przestrzeni lat ʕʔ
  • Odpowiedz
@Thorkill: no jedyna osoba ktora sie tu 'zesrala' jestes Ty. Twoj swiatopoglada jest tak waski, ze nie jestes w stanie zakceptowac faktu, ze Nintendo go nie jest 'druga liga'. Przykro mi sie patrzy na takich ludzi, niezaleznie czy widze w jaki sposob podchodza do takiego banalnego tematu jak gry, gdyz wiem rowniez, ze w innych tematach (np polityka) ci ludzie sa tak samo zaslepieni i uparci.
A co mnie obchodzi,
  • Odpowiedz
ale Nintendo sprzedało w obecnej generacji 100 mln konsol


@rzrbld: W obecnej generacji (PS5 i Xbox X) Nintendo sprzedało łącznie 0 konsol. No i raczej nie zanosi się żeby próbowało w najbliższym czasie wejść na rynek z nowym produktem.
  • Odpowiedz
@Thorkill: @Nort: i c--j z tym wykresem, 0 sprzedanych konsol, wchodnia japońska dziesiąta liga okręgowa prefektury Kioto, ja ze swojej strony zamykam temat bo bez sensu więcej coś postować na taki zakuty łeb
  • Odpowiedz
to switch kazdego tygodnia sprzedaje sie w wiekszej ilosci niz PS5/XBOX X


@Nort: No i co z tego? Przecież Switch to zupełnie inny produkt - konsola przenośna. Ten produkt rywalizuje na rynku ze smartfonami gamingowymi.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Czlowieku, ja naprawde nie jestem w stanie pojac jak mozna byc tak ograniczonym jak ty. Za kazdym razem gdy ktos obali twoj argument (a jest o to niezwykle latwo), 'wynajdujesz' jakis kolejny ktory jest jeszcze glupszy od poprzedniego. Nobo przeciez jak napiszesz, ze 'nintendo to druga liga' albo 'switch rywalizuje ze smartfonami gamingowymi', to tak jest i koniec dyskusji, bo ty tak powiedziales xd
Czy ejstes w stanie odniesc
  • Odpowiedz
@rzrbld: Wrzucić jeszcze trolliku pięć memów i obraż mnie ze dwa razy. Nic więcej już nie jesteś w stanie z siebie wykrzesać specu od konsol któremu się wydaje że jest 2014 r. i na rynku obecną generacja konsol jest PS4.
  • Odpowiedz
Za kazdym razem gdy ktos obali twoj argument (a jest o to niezwykle latwo)


@Nort: To są tylko twoje projekcje. Ty sobie wyobrażasz że ty coś obalasz. Fakty mistrzu są takie: Nintendo w 2021 r. miało 4,2 mld dolarów zysku. Dla porównania Tencent miał 24 mld dolarów zysku.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Czlowieku, odnies sie do nastepuajcych pytan i podaj zrodla twoich danych. Poprosilem Cie o to 10 postow temu, a Ty dalej krecisz, nie jestes w stanie podac liczb wraz ze zrodlami i wymyslasz kolejne pseudo-argumenty, ktore wychodza z czapy.
1. Liczba pracownikow zajmujaca sie produkcja gier w studiach ktore naleza do sony
2. Liczba pracownikow zajmujaca sie rozwojem PS

Wczesniej starales sie uzyc liczby sprzedanych konsol jako argumentu. Kiedy
  • Odpowiedz
jednak Switch sprzedaje sie lepiej niz PS5,


@Nort: Sprzedaje się lepiej bo to innego rodzaju konsola, jest 2,5 razy tańsza i go możesz od ręki kupić "specu". Znajdź mi w Polsce miejsce gdzie mogę przyjść z ulicy i kupić PS5 albo Xbox X. Myśl trochę zamiast klepać bezmyślnie.
  • Odpowiedz
@Thorkill: XD
To jednak jest to konkurencja dla PS5/XBOXA czy telefonow gamingowych? Dlaczego nagle zaczales porownywac to do konsol (I TO NOWEJ GENERACJI, PRZECIEZ SWITCH TO POPRZEDNIA!!!!!!!!!!!!!!!).

Widzę, że jak nie idzie przekaz partyjny, to masz ogromne problemy z myśleniem i argumentowaniem czegokolwiek. Ale nie dziwie sie - ktos 'tak sprytny' jak ty nie znajdzie innej pracy niz pisowski troll.
  • Odpowiedz
Dlaczego nagle zaczales porownywac to do konsol (


@Nort: Bo to ty zrobiłeś w poprzednim poście nudny trollu Masz tutaj przypomnienie i EOT.

Kiedy okazalo sie, ze jednak Switch sprzedaje sie lepiej niz PS5,
  • Odpowiedz