Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś zachowanie Niemców:
- NS2
- staraja sie blokowac mozliwosc sankcji na Rosje za wszelka cene
- dzisiejszy przylot do Moskwy
- samoloty z pomoca od UK dla Ukrainy omijaja przestrzen powietrzna Niemiec (zdjecie ponizej), boja sie, ze zostana posadzone na ziemi?
- podobno zaczynaja wydalac dyplomatow USA z Moskwy

Strasznie cisnie mi sie na glowe foliowa czapeczka, ale nie macie wrazenia jakby to bylo juz dawno dogadane miedzy ruskimi i niemcami? Biznes biznesem ale ciezko mi uwierzyc ze tolerancja takiego zachowania ruskich bylaby mozliwa bez jakiegos wczesniejszego dealu
#rosja #ukraina #usa #wojna
Pobierz kmiocinio - Wytłumaczy mi ktoś zachowanie Niemców:
- NS2
- staraja sie blokowac moz...
źródło: comment_16424473900yDCMUsCtjOBdANRVGNfH2.jpg
  • 46
@kmiocinio: To normalne ze mocarstwa lokalne/światowe się dogadują za kulisowo i dzielą się strefa wpływów. Zazwyczaj między sobą się nie biją oficjalnie chociaż były wyjątki gdzie każdy z każdym się bił.

W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu+ wypadku w wiedzieć się gdzie stawić (żaden pobór roczny czy inne komunistyczne fale tylko
W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu+ wypadku w wiedzieć się gdzie stawić (żaden pobór roczny czy inne komunistyczne fale tylko obsługa broni). Tak przynajmniej jest w Szwajcarii i oni chyba od 200-300 lat maja spokój zbrojny.


@dzester: takie wojsko jest nic nie warte, dzisiaj wojnę wygrywa ten, kto przełamie system dowodzenia
W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu+ wypadku w wiedzieć się gdzie stawić (żaden pobór roczny czy inne komunistyczne fale tylko obsługa broni).


@dzester: Przecież własnie tak nie ma, gdyż politycy polscy boją się, że zostanie ona użyta przeciwko nim przy pierwszej okazji np, podwyższania podatków,
Szwajcaria to demokracja bezpośrednia, Polska to
W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu


@dzester: XDDDDD i co niby ci obywatele zrobią? #!$%@? dron jednego czy drugiego to moment morale spadną do zera i każdy grzecznie odda broń. Debil ten kto myśli, że ew. wojna to będzie atak frontalny.
ale patrzmy realnie wyciągnijmy wnioski z historii.


@dzester: No Francuzi wyciągnęli po I wojnie światowej i stworzyli linię Maginota czyli w #!$%@?ę fortyfikacji. Myśleli, że kolejna wojna będzie wyglądać tak samo. Czyli wojna na wyczerpanie, siedzimy w okopach, #!$%@? z artylerii i kto dłużej wytrzyma. Przyszedł Blitzkrieg i okazało się, że szybkie punktowe ataki bardzo szybko neutralizują takie umocnienia. Błędem jest przygotowywanie się do wojny która już była.

Nawet Hitler Szwajcarii