Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś zachowanie Niemców:
- NS2
- staraja sie blokowac mozliwosc sankcji na Rosje za wszelka cene
- dzisiejszy przylot do Moskwy
- samoloty z pomoca od UK dla Ukrainy omijaja przestrzen powietrzna Niemiec (zdjecie ponizej), boja sie, ze zostana posadzone na ziemi?
- podobno zaczynaja wydalac dyplomatow USA z Moskwy

Strasznie cisnie mi sie na glowe foliowa czapeczka, ale nie macie wrazenia jakby to bylo juz dawno dogadane miedzy ruskimi i niemcami? Biznes biznesem ale ciezko mi uwierzyc ze tolerancja takiego zachowania ruskich bylaby mozliwa bez jakiegos wczesniejszego dealu
#rosja #ukraina #usa #wojna
kmiocinio - Wytłumaczy mi ktoś zachowanie Niemców:
- NS2
- staraja sie blokowac moz...

źródło: comment_16424473900yDCMUsCtjOBdANRVGNfH2.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 230
@kmiocinio: Pisałem, że Niemcy to są sojusznicy Rosji. W historii tak ciągle było, nic nowego. Biznes is biznes, a widocznie taka współpraca się im opłaca. Mają w dupie jakieś narody z Europy wschodniej.
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi ktoś zachowanie Niemców:


@kmiocinio: Witam to setki milionów Euro dla Niemieckich polityków za stanowiska w spółkach powiązanych z Gazpromem które obejmą pod koniec swojej kariery.
  • Odpowiedz
Pisałem, że Niemcy to są sojusznicy Rosji.


@Trybun_Plebejski: no bo tak jest, wspólne interesy

Ale wypopki pierwsze do nazywania innych ruskimi onulcami, a sami jednocześnie wrzucają memy że Niemcy powinni nas zaanektować xD
  • Odpowiedz
uwazaja ze to bedzie na dluzsza mete grozne dla nich, a rzad i tak robi swoje


@kmiocinio: a co mają się przejmować skoro dwie największe partie SPD i CDU są pełne ludzi z list płacowych kremla.
  • Odpowiedz
@kmiocinio

Zdaje się, że po prostu Niemcy są świecie przekonani, że Rosja nie odważy się na atak i robią z nimi biznesy normalnie bo Niemiec uwielbia robić dobre interesy. Też są świadomi, że jako największa gospodarka UE mają ogromne instrumenty do nacisku i gdy Rosja podskoczy to się ją gospodarczo usadzi na dupie. Oby się nie przeliczyli
  • Odpowiedz
@kmiocinio: Rosja jest teraz dla Niemiec idealna- na tyle silna i stabilna, by być straszakiem na europę wschodnią, rynkiem zbytu, źródłem surowców, na tyle słaba, by nie zagrażać bezpośrednio im.

Po prostu nigdy nie było czegoś takiego jak kolektywny zachód, były spójne interesy i totalna dominacja USA.
  • Odpowiedz
@kmiocinio: To normalne ze mocarstwa lokalne/światowe się dogadują za kulisowo i dzielą się strefa wpływów. Zazwyczaj między sobą się nie biją oficjalnie chociaż były wyjątki gdzie każdy z każdym się bił.

W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu+ wypadku w wiedzieć się gdzie stawić (żaden pobór roczny czy inne komunistyczne fale tylko
  • Odpowiedz
W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu+ wypadku w wiedzieć się gdzie stawić (żaden pobór roczny czy inne komunistyczne fale tylko obsługa broni). Tak przynajmniej jest w Szwajcarii i oni chyba od 200-300 lat maja spokój zbrojny.


@dzester: takie wojsko jest nic nie warte, dzisiaj wojnę wygrywa ten, kto przełamie system dowodzenia
  • Odpowiedz
W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu+ wypadku w wiedzieć się gdzie stawić (żaden pobór roczny czy inne komunistyczne fale tylko obsługa broni).


@dzester: Przecież własnie tak nie ma, gdyż politycy polscy boją się, że zostanie ona użyta przeciwko nim przy pierwszej okazji np, podwyższania podatków,
Szwajcaria to demokracja bezpośrednia, Polska to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kmiocinio: silna Rosja jest w interesie Niemców. W przeciwnym wypadku Polska, Ukraina czy Rumunia stanowiłyby dla nich coraz większą konkurencję. W biznesie każdy gra pod siebie i nie ma się co dziwić.
  • Odpowiedz
W naszej sytuacji powinnismy mieć jak najwiecej obywateli przeszkolonych z używania broni i każdy kto przeszedł kurs używania broni powinien mieć możliwość trzymania karabinu w domu


@dzester: XDDDDD i co niby ci obywatele zrobią? #!$%@? dron jednego czy drugiego to moment morale spadną do zera i każdy grzecznie odda broń. Debil ten kto myśli, że ew. wojna to będzie atak frontalny.
  • Odpowiedz
@zackson: Hejtiwac i krytykować każdy potrafi. Możemy mieć zaufanie do naszego wojska zawodowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale patrzmy realnie wyciągnijmy wnioski z historii. Nawet Hitler Szwajcarii nie zatakowal. No ale jak masz lepsze remedium to słucham ;)
  • Odpowiedz
ale patrzmy realnie wyciągnijmy wnioski z historii.


@dzester: No Francuzi wyciągnęli po I wojnie światowej i stworzyli linię Maginota czyli w #!$%@?ę fortyfikacji. Myśleli, że kolejna wojna będzie wyglądać tak samo. Czyli wojna na wyczerpanie, siedzimy w okopach, #!$%@? z artylerii i kto dłużej wytrzyma. Przyszedł Blitzkrieg i okazało się, że szybkie punktowe ataki bardzo szybko neutralizują takie umocnienia. Błędem jest przygotowywanie się do wojny która już była.

Nawet Hitler Szwajcarii
  • Odpowiedz