Wpis z mikrobloga

Niemcy odrzuciły prośbę Ukrainy ws. zakupy broni defensywnej. https://twitter.com/SamRamani2/status/1483096517288341504
Ahahaha, zachód nie rozważa odłączenia Rosji od SWIFT w przypadku eskalacji na Ukrainie xD Jeszcze niech ruskim czerwony dywan rozwiną do Kijowa. https://www.reuters.com/article/ukraine-crisis-russia-swift/west-no-longer-considering-cutting-russia-off-swift-handelsblatt-idUSL8N2TX3MR
#ukraina #rosja #wojna
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wychodzi tak bolszewizm w Rosji stworzyliście u nas wy a do nas macie o to pretensje


@siddhariha-cautama: nie my kolego, nie Polacy! nie slowianie! Wszystko napisales wyzej prawidlowo, a dalej nie rozumiesz?
Z zastawem Krymu ( notabene ten zastaw mial przejsc po wojnie w ich rece, ale Chruszczow zrobil psikusa i oddal Krym Ukrainie ) to byl fortel.

ist fecit,
  • Odpowiedz
@Martini12: Ja nie mówię że osobiście to zrobili Polacy że na to dali pieniądze ale zrobili to Niemcy i amerykańscy Żydzi. A wy utożsamiać i się zachodnim światem z Ameryką więc poniekąd też zrobiliście to wy. W takim sensie że wy mieliście z tego korzyść i popierajcie tych którzy to robili. To że wy że dali Bolszewicy kwiat narodu rosyjskiego wszystkich wykształconych. To oczywiście jak mi się nie podoba ale
  • Odpowiedz
@Martini12: znalazłeś i szczątki jakiś bitwy i nie wiadomo jakieś i zaraz z tego wyciągasz daleko idące wnioski. Przecież drużyna Mieszka jak przyszła ona Musiała podporządkować sobie ludzi którzy na tym terytorium mieszkali... nie jest wykluczone że inne grupy nie chciały tego terytorium zawojować i była stoczona jakaś bitwa. Ta haplogrupa którą ty wspominałeś ona może się znajdować w Niemczech ze względu na Słowian Połabskich. Jednak wśród narodów niemieckich tej
  • Odpowiedz
ignorujesz wspolprace z nazistowskimi Niemcami -czyli okrutna zdrade slowian.


@Martini12: chłopie bój się boga Przecież już Ci 4 razy pisałem. Jakiej współpracy że sprzedawaliśmy im paliwo pszenicę i coś tam jeszcze? Przecież sprzedawaliśmy za pieniądze jak wszyscy dookoła. Czego nie masz pretensji do Szwedów że im rude sprzedawali albo kulki do łożysk? Podobno gdyby nie te kulki nie byłoby silników do samolotów. Dlaczego nie masz pretensji do amerykańskich firm które
  • Odpowiedz
zrobili to Niemcy i amerykańscy Żydzi. A wy utożsamiać i się zachodnim światem z Ameryką więc poniekąd też zrobiliście to wy.


@siddhariha-cautama: naprawde to jest logiczne wg Ciebie? mozna komus przypisac winy obcych panstw bo sie z kims utozsamiamy?
To jak Korea Pln wystrzeli rakiete atomowa w USA to bedzie to wina Rosji bo sie utozsamiaja z wami?
jak mam to rozumiec ze Polacy zrobili rewolucje skoro sam napisales ze zrobili to Niemcy i amerykańscy
  • Odpowiedz
@Martini12: Ja nie miałem na uwadze osobiście Polaków że to zrobili tylko blok... ale jak mamy mówić o jednostkowej winie to zrobili to Niemcy bo Żydzi amerykańscy Oni nie robili tyle rewolucji co po prostu pożyczali pieniądze pod zastaw. Całą czarną robotę odwalili Niemcy. Co się tyczy Katynia. Te 23 osób które zginęły to jest wszystko nic jeśli porównasz 15 milionów które przeszły przez łagier i półtora milionów które tam
  • Odpowiedz
@Martini12: to by się wieki pomyliły analiza tej bitwy o której ty mówisz. To było w ogóle przed naszą erą. A historia Wikingów to jest 8 10 wiek naszej ery... z tych wykopków na razie to nic nie można wywnioskować. Nie ma mowy o tym jakiego typu uzbrojenie było Jaka kultura wytworzyła fibule które odnaleziono. Nie ma analizy dnk kości jedni mówią że mogli to być skandynawowie a drudzy archeolodzy
  • Odpowiedz
padline to sie rzuca hiena, a nie brat slowianin.


@Martini12: Przypomnij sobie agresję na Zaolzie 38. Pisałem tobie wyżej jak Kali ukraść krowę To dobrze ale jak kalemu ukraść krowę To bardzo źle. No co zrobić na twoją hipokryzję i nie da się nic poradzić
  • Odpowiedz
To my jako kraj Jesteśmy ofiarami rewolucji


@siddhariha-cautama: a potem wprowadzaliscie ta rewolucje na sile u innych jak w Polsce.
dlatego zgineli w Katyniu. 23 tys lekarzy, prawnikow, dzialaczy spolecznych, lekarzy, inzynierow, ktorzy zostali powolani do mobilizacji. na codzien byli cywilami czesto starszych.

ofiarami sa wszyscy. niestety nic sie nie nauczylismy i zaraz bedzie nowa wojna.
  • Odpowiedz
Przypomnij sobie agresję na Zaolzie 38.


@siddhariha-cautama: nie bylo agresji, bylo ultimatum o zwrot naszej wlasnosci ktora Czesi wczesniej ukradli nam.

tam nie bylop przemocy wszystko bylo na drodze dyplomatycznej. wlasciwie to gdzies czytalem ze tam chodzilo o linie kolejowa ktorej niemcy nie mogly dostac. i ze to sami czescy generalowie prosili ale to moze byc fikcja.

tak jak wy odebraliscie Krym pokojowo. I to jest ok a my w
  • Odpowiedz
@Martini12: Kto wprowadził? Jak już wprowadzali to komuniści. Komuniści wywodzą się z bolszewików. A bolszewików przywieźli nam pociągami Niemcy. Więc z pretensjami Idź do Niemców... a później możesz obwiniać rodzinę Feliksa Dzierżyńskiego Jagody Jeżowa i berii. Żaden z nich nie był ruskiem. Jeżów był na połowę Litwinem w okolicy Suwałk po mojemu. Feliksa już wspominałem wariato Gruzin. A Jagoda Żyd z Łodzi. Ale ty dalej będziesz uparcie twierdził że to
  • Odpowiedz
Ja nie miałem na uwadze osobiście Polaków że to zrobili tylko blok


@siddhariha-cautama: jaki blok? Polska byla pod zaborem rosyjskim, niemieckim i austriackim! to jaki to byl do cholery blok? wszyscy byli naszymi wrogami!
jedni moze mniejszymi inni gorszymi. ale 123 lat zborow. zsylki na sybir. okupacja rosyjska.
nasze dumne powstania i mordy na Polakach.
to nie my napadlismy na was w zadnym bloku. to propaganda ktora przeczy faktom.
  • Odpowiedz
nie bylo agresji, bylo ultimatum o zwrot naszej wlasnosci ktora Czesi wczesniej ukradli nam.


@Martini12: Tak Fajne takie ultimatum albo wychodzicie albo spusciny wam w------l... takie jest znaczenie ultimatum w języku dyplomacji. No więc widzisz my w 39 też zabraliśmy swoją własność Którą wcześniej wy ukradliście nam w 1920. O co więc masz pretensje? Przecież myśmy z wami nie walczyli w 39. Was naczelny wódz powiedział jasno i wyraźnie nie
  • Odpowiedz
to


@Martini12: Czemu ty jesteś taki głupio mądry? Ile ty masz lat 15? Może kiedyś zrozumiesz że prawda absolutna to jest idea. W życiu są punkty widzenia. I sam ty kłamiesz. Premier Grabski Zaolzie oficjalnie oddał Czechom i zrzekł się pretensji do tych terenów. Więc mówić że części wam ukradli to jest kłamstwo. Jednocześnie zarzucasz mi kłamstwo No co za hipokryzja. Dobra skończ już bo nie mam przyjemności z Tobą
  • Odpowiedz
123 lat zborow. zsylki na sybir. okupacja rosyjska.

nasze dumne powstania i


@Martini12: A kto wam kazał robić powstanie? Car Romanow to był król Polski legalnie wybrany przez sejm koronny. Podnosi liście rękę na króla No to żeście dostawali po dupie to moja wina ? Po drugie kto robił powstania panowie szlachta bo przecież nie naród naród nie szedł do powstania bo się modlił za swojego króla a swojego dobroczyńcę.
  • Odpowiedz
@siddhariha-cautama: słucham historyków :)

Najlepszym dowodem na to jest zjawisko masowego zbiegostwa chłopów rosyjskich na ziemie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, co było także jedną z najważniejszych przyczyn dla których Rosja zdecydowała się na dokonanie II i III rozbioru naszego kraju, gdyż w ten sposób mogła położyć mu kres.

https://histmag.org/Czy-polscy-chlopi-byli-niewolnikami-wyzyskiwanymi-przez-szlachte-chybiony-i-niebezpieczny-tok-myslenia-22723
  • Odpowiedz