Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie dzisiejszy poranek na kanale Piotrka Wasowskiego, gdzie opowiadają o wizycie w Toruniu i tak mi przyszło na myśl czy Toruń jest fajnym miejscem do życia.

Miasto ma potężne zadłużenie, ale jak z perspektywami zawodowymi, co z życiem codziennym i co o tym miejscu sądzą mieszkańcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#waskikanal #torun #pytanie
  • 15
@DarkZizi: pracuję zdalnie, ale nie rozważam przeprowadzki. Zaciekawiła mnie opinia mieszkańców, bowiem sam miałem średnie odczucia w trakcie wizyty w Toruniu i dobrze wspominam jedynie wizytę w pizzerii Piccolo, zakupy pierniczków i zamek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kimunyest95 co do rynku pracy się nie wypowiem, bo tu nie pracuję. Natomiast do życia, jak dla mnie, to miasto idealne. Nie za duże nie za małe takie pryma sort( ͡° ͜ʖ ͡°). Ceny najmu nie zwalają z nóg, powierzchniowo niewielkie, nienajgorzej skomunikowane, więc jeżeli mieszkasz w odpowiedniej lokalizacji, to wszędzie dojedziesz w miarę szybko.
@Softcore: gratulacje, ale nie określiłabym Twojej sytuacji jako regułę. To zależy oczywiście od branży, ale np. w mediach, marketingu, PR, e-commerce prac dla juniorów i midów z kilkuletnim doświadczeniem jest dramatycznie mało, a jak już to za psie pieniądze. Gdyby ktoś po studiach lub po 2-3 latach pracy chciał przyjechać do Torunia za lepszą pracę to bym szczerze polecała mu to dobrze przemyśleć.
@kimunyest95: kariera dla ludzi nie chcących pracować fizycznie w gastro albo w jakiejś hurtowni materiałów elektrycznych to niezmiennie call center, dlatego słuchawki. Awans w takim wypadku to przejście np. z orange na helpdesk do atosa w bydgoszczy.