Wpis z mikrobloga

@ulath: Mam porównanie do południa Gdańska gdzie powstają tylko bloki zamiast dróg, w zeszłym roku stamtąd uciekłem. Na pewno będzie to lepsza opcja względem tych wiosek w stronę Kaszub bo tam masz jedną drogę dojazdową i słabą komunikację, z Pruszcza jak chcesz się dostać w okolice Oliwy np to masz kilka alternatywnych dróg jak jedna stoi bo np jest wypadek (obwodnica, przez centrum, tunelem). Do tego autobusy i kolej jak potrzebujesz.
@ulath ja mieszkam w Pruszczu od 4 lat i bardzo sobie chwalę. Jeśli chodzi o dojazd do Gdańska to masz praktycznie dowolność: rower, autobus, auto, pociąg =)

W godzinach do i z pracy mogą być korki na głównej drodze, ale zawsze możesz pojechać przez Przejazdowo.
np to masz kilka alternatywnych dróg jak jedna stoi bo np jest wypadek (obwodnica, przez centrum, tunelem)


@jarpen1234: Tutaj problem jest w zasadzie w każdej drodze do Gdańska.
Z którego miejsca byś nie jechał wystarczy jeden błąd i wszystko stoi w korku. Nie wiem tylko jak tunel bo to nie moje rejony, ale czy jedziesz Słowackiego, Kartuską czy Spacerową to tak samo na każdej dupisz w korku w odpowiednich godzinach.
Z
@ulath: Moim zdaniem zajebista opcja. Komunikacja dobra, do Gdańska daleko nie jest, Pruszcz sam w sobie też nie jest dziurą z jednym sklepem i kościołem. Ceny(jeszcze) są w miarę spoko jak na obecne realia, a biorąc pod uwagę fakt, że ludzie szukają alternatyw dla trójmiasta, Pruszcz będzie się dalej rozwijał. Całkiem przyzwoite miasto do zamieszkania. Jedyny minus to korki w drodze do Gdańska, ale połączeń kolejowych też jest bardzo dużo.