Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie z #prawo. Sąsiad wyremontował sobie dom, zrobił nowa elewację. Już pal licho, że mi nic nie dał znać, że planuje remont i nie zapytał o zgodę, ale pytanie mam inne. Czy mogę teraz dochodzić od niego jakieś odszkodowanie z tytułu utraty wartości mojego domu? Przy tym jego odpicowanym mój teraz wygląda dość biednie co na pewno będzie mieć odzwierciedlenie w wartości rynkowej.

#pytanie #pytaniedoeksperta #gorzkiezale #nieruchomosci
teddybear69 - Poważne pytanie z #prawo. Sąsiad wyremontował sobie dom, zrobił nowa el...

źródło: comment_1642409575gRV6DmdmBaYF3FvKUjZ02a.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@teddybear69 myślę że spokojnie możesz żądać odszkodowania w wysokości dwukrotności wartości jego domu, płatne przez sąsiada w gotówce w przeciągu 24h. Forma płatności, pie iadze przyniesione w zębach.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Niestety nie działa to w ten sposób jak piszesz a zupełnie ma odwrotny skutek. Każdy remont i inwestycja w dom w twojej okolicy podnosi wartość rynkowa nieruchomości, a co za tym idzie uśredniona wyższa cena dla okolicy jest tylko i wyłącznie korzystniejsza dla twojej stodoły.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Najlepiej, żeby sąsiad był biedakiem i żeby zawsze wyglądał na gorszego biedniejszego od Ciebie. Celowo zrobił remont, żeby Ci zrobić na złość i żebyś na tym stracił. Jak by miał dziury w dachu, odpadającą elewację to wtedy Twoja nieruchomość będzie miała wyższa wartość.... Wszak nikogo nie interesuje brzydkie sąsiedstwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz