Wpis z mikrobloga

Macie pomysł jak szybko obliczać warstwękartonów na palecie?
Interesuje mnie taka sytuacja: widzę karton 15cm długości, 10cm szerokości i chciałbym szybko wiedzieć ile takich kartonów jest na jednej warstwie palety
Muszę często policzyć kartony na palecie, a jak są porozwalane, to nie jestem w stanie szybko obliczyć ile tego jest na pełnej warstwie

Paleta euro ma wymiary 120cm na 80cm
Chciałbym tylko wpisać 2 wartości (długość i szerokość) kartona i wiedzieć ile ich jest na jednej warstwie.

Mógłbym to rozwiązywać w excelu na solverze, ale to zajęłoby chyba zbyt wiele czasu. Potrzebuję to robić jak najszybciej, ograniczając zbędne klikanie po excelu przez wciskanie dodatku za każdym obliczeniem.

#matematyka #excel #logistyka #magazyn
wypokk_ - Macie pomysł jak szybko obliczać warstwękartonów na palecie?
Interesuje mn...

źródło: comment_1642352707a3IXGqbf0GuPxjlTXW344Q.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Wogybogy: @guest: pole powierzchni palety przez pole powierzchni kartonu wydaje mi się że da nieprawidłowe wyniki, gdyż często zostawia się luki pomiędzy kartonami, dla spełnienia obwodu, jeśli dobrze to ująłem
  • Odpowiedz
@wypokk_:
masz wymiary A i B palety
oraz X i Y kartonu

robisz dwa wiersze
w pierwszej komórce dzielisz A/X, w drugiej B/Y
w drugim wierszu B/X oraz A/Y

dorzucasz oczywiście funkcje zaokrąglania w dół w dzieleniach

potem mnożysz wyniki z komórek w poszczególnych wierszach
następnie wybierasz większą opcje i ją drukujesz jako ostateczny wynik

a na koniec wrzucasz to wszystko w jedną długą funkcje ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokk_ @Wogybogy @guest miałem dokładnie ten sam problem w pracy i rozwiązanie wymiar A/B palety przez wymiar X/Y kartonu zakrąglony w dół i pomnożony przez siebie dla zawsze prawie optymalne rozwiązanie, ale w szczególnych wymiarach kartonu może się okazać że najlepiej będzie dać np 2 kartony długim bokiem i 3 kartony krótkim bokiem. Rozwiązałem to pętla która sprawdza wszystkie możliwe kombinacje ilości kartonów krótkim/długim bokiem ułożonych na krótkim/długim boku palety
  • Odpowiedz