Wpis z mikrobloga

Wiem, że powodów może być wiele ale co zrobić z bólem pleców (cześć lędźwiowa).

Praca przy biurku, fotel planuje wymienić, pilnować pozycji, pracować trochę na stojąco.
Aktywnośc fizyczna jest ale dzisiaj np po 10km spacery tak mnie plecki bolały że się schylić nie mogłem. I tak się kończy zazwyczaj dłuższe łażenie, bieganie czy po prostu stanie.

Co robić? Rozciągać? Do fizjo? Rolować?

#pytanie #kiciochpyta #zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
wzmocnij core (deska, dead bug itp) rozciągaj zginacze bioder, gruszkowaty- to warto też rolować jakąś piłką bo rolerem raczej duzo nie zdzialasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: mam ten sam problem i znalazłem sposób, który pomaga. Odcinek lędźwiowy boli mnie po dłuższych spacerach, po aktywności fizycznej, po staniu, czasem po siedzeniu. Poza aktywnością fizyczną i pilnowaniem postawy bardzo polecam dwa ćwiczenia rozciągające, które w moim przypadku pomagają natychmiast:
szampan - @ATAT-2: mam ten sam problem i znalazłem sposób, który pomaga. Odcinek lędź...

źródło: comment_1642331850aAFWv4qMvFaA26xuF8Sjvy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Miałem podobny problem - ból w części lędźwiowej kręgosłup przy schylaniu, Bardzo szybko pomogły ćwiczenia yogi z youtube (kanał Małgorzaty Mostowskiej, są tam zestawy ćwiczeń na część lędźwiową). Ból minął, mniej lub bardziej regularnie dalej ćwiczę yogę i sprawia mi to frajdę.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego i tarczy bioder. Z takim rezonansem do lekarza i do fizjoterapeuty. Lekarz spojrzy, powie co jest mniej więcej i rozłoży ręce, a dobry fizjo przeanalizuje rezonanse, wytłumaczy co ci jest, zrobi odpowiednie zabiegi i wytłumaczy czego unikać i jakie ćwiczenia wykonywać.

Domowe zabiegi lecznicze:
-plastry borowinowe
-plastry kapsaicynowe.

Nawet jeśli nie masz uszkodzonego kręgosłupa to po rezonansie będziesz znał obecny jego stan degradacji i ewentualne skrzywienia,
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Już uszkodzony odcinek lędźwiowy będzie się po nocy odzywał, bo nie mógł się zregenerować, bo np. nie masz jakiś składników odżywczych, np. wit. D, za mało wypoczywasz itd. Materac (nie za miękki nie za twardy, raczej strefowy), a dwa ważne jest aby materac zapewniał możliwość leżenia we wszelkich pozycjach (ja nie leżę na brzuchu, ale już w pozycji bocznej mocno skręconej tak). W leżeniu na wznak, na bokach można sytuować
  • Odpowiedz