Wpis z mikrobloga

poszli na spacer na budowę.


@staryalkus: Akurat to trochę rozumiem - fajnie jest się przejść po miejscu gdzie się np. spędza dnie w nocy, albo w dzień wolny. Ja jak byłem studentem jeszcze to lubiłem sobie robić wieczorem spacery na kampus - zupełnie inaczej się człowiek czuje wtedy - jest spokój i nikogo nie ma. Ogólnie w miejskich klimatach najbardziej lubię być w miejscach, które są stworzone aby pomieścić dużo osób,
@staryalkus: Szanujcie się ludzie. Chłopów pańszczyźnianych w średniowieczu też było więcej niż szlachty. Tyle tylko, że im było jak to się mówi "#!$%@? ale stabilnie". Nikt się nie buntował o swoje, bo ludzie nie potrafili się zjednoczyć. Może ta nasza sąsiedzka zawiść sięga głębiej niż tylko do komuny? Może Polacy już od wieków byli wychowywani przez elity tak, żeby sobie wzajemnie dokopywać (może ja jem suchy chleb, ale jest git, bo
jeśli rodzina chce byśmy się wiązali, mieli dzieci, to tak na prawdę chcą nas zobaczyć jak się męczymy.


@zogard: bez przesady, chyba ze faktycznie miałeś az tak toksycznych starych. Bardziej potrzeba kintroli "ja żyłem w takim sposób i to bylo dobre, więc mój syn powinien tak samo" oraz chęć posiadania wnuków.

ja może jednak żyję w bańce.


@maxwol: MOŻE?! Zdecydowanie żyjesz w bańce i to jeszcze jak. Ja dopiero po
@Czyjatoja: #!$%@? to mają w usa gdzie naprawde ciezko harują i dlatego usa jest nr 1. Chiny to samo i dlatego zaraz ich przebiją. Wniosek jest prosty, jesli ma byc kraj bogaty i rozwinięty to trzeba #!$%@?ć. Problem w tym, ze w Polsce ten #!$%@? był wtedy gdy nic z niego nie wynikało bo prl a teraz jak sie probuje wymagać to polacy nie chcą bo nie :D i dlatego są
Muszą wiecznie coś robić. Choćby podlewać ogródek przed zapowiadanym deszczem, czy przestawiać naczynia z miejsca na miejsce.


@Czyjatoja: Serio, już nawet pasję do ogrodu potrafisz spłycić do "kultury #!$%@?"? Najpierw pieprzysz o tym jacy "wy" nie jesteście światli, bo doceniacie czas wolny, a później obrażasz ludzi, którzy lubią się zmęczyć podczas gmerania w ogrodzie.
@monarchista: Porównywałeś kiedyś jeszcze efektywność pracy? Gość na koparce w 4 dniowym tygodniu pracy po 6h wykopie więcej niż drugi gość w 7 dni po 16h. Pomińmy nawet jakość życia, ale pierwszy pracownik wypocznie i będzie robił sobie mniej przerw.

Ciężka i mądra praca to jedno, ale I i II pokolenie osób urodzonych po wojnie lubi po prostu się urobić. Jakiekolwiek usprawnienia, automatyzacje to były "filozofie inteligencika". Jeśli się tak wypowiadasz
@monarchista: Nic dodać, nic ująć. Zawsze mam bękę z tych "świadomych" wykopków, którzy to są tak mądrzy, bo doceniają czas wolny.

pracuj ciężko a nie mądrze!


@Krzysztof53647: Co za brednie, zawsze było mówione "pracuj mądrze, a nie ciężko" ale wychodek musi to oczywiście zmanipulować, żeby pasowało pod jego tezę.

koszenie trawy - narodowe hobby Polaków xD.

Koszą trawę bo nie mają co robić a muszą #!$%@?ć, więc z braku laku
@staryalkus: A teraz im sie należy bo #!$%@?! I wy młodzi gówno wiecie o życiu! Zobaczycie jak to jest stać o trzeciej rano w kolejce po mleko to uszanujecie #!$%@? w fabryce smrodu! Młodym sie we łbach poprzewracało od dobrobytu i trzeba im pokazać gdzie ich miejsce w szeregu filozofy #!$%@? nieroby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
suqmadiq2ama - @staryalkus: A teraz im sie należy bo #!$%@?! I wy młodzi gówno wiecie...
@Czyjatoja racja. Najlepsza była moja babcia. Samotna od lat na emeryturze. Pytam się czy przed pojęciem na cmentarz (okolice wszyskich świętych) posiedzi u nas na kawie? Nie bo hurr Durr ona musi jechać #!$%@? znicza zapalić. Później okazało się, że po odwiedzeniu dwóch cmentarzy (z czego jednego z nami) co zajęło jej jakieś 2 h nie miała co robić w domu i żaliła się przez telefon na swoją samotność xD logika
@staryalkus: Ludzie pracy, którzy odbudowali Polskę. Chwała im za ich trud, dzięki któremu mogę w sobotę pospać do 9:00 (o ile nie mam dyżuru na budowie). Dodam też, że w branży budowlanej soboty dalej są robocze.

Pamiętajcie, że to ludzie którzy odkrywali niektóre aspekty branży na nowo, to że na Zachodzie robiło się to efektywniej nie umniejsza ich wysiłkowi.
@Toporky: no ale to są rozne rzeczy przecież. co innego praca fizyczna gdzie fizycznie siadają ci mięśnie a co innego praca umyslowa, biurowa, jakas rozwijająca. albo zwykla pasja.
Po za tym z tym, ze w 6h robi sie wiecej niż w 8h swiadczy tylko o tym, ze w 8h sie #!$%@?ą : ) nic wiecej. skracanie tego do 6h to zajebista wymówka i nagradzanie no wlasnie za co?
O prlu napisałem.
Problem w tym, ze w Polsce ten #!$%@? był wtedy gdy nic z niego nie wynikało bo prl a teraz jak sie probuje wymagać to polacy nie chcą bo nie :D i dlatego są pomysły typu 4 dniowy tydzien pracy. No jakos Ci ktorzy naprawde zmieniają swiat nie dość, ze nie pracują 4 dni tylko 5-7 to jeszcze nie po 8h a 12-16


@monarchista:

I do tego max 10 dni urlopu