Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie serial #dark Uważam, że jest trochę przehajpowany. Całkiem fajnie się ogląda, ciekawy klimat, ale spotkałem się z opiniami, że miesza w głowie, że wykręca mózg i dlatego się na niego zdecydowałem. Jestem na odcinku 9. pierwszego sezonu i nic z tego nie ma, dość łatwo się nadąża za fabułą. Nie chcę tu na jakiegoś płatka śniegu wyjść albo innego intelectual superiora, ale przecież wszystkie te motywy są dość mocno oklepane i pojawiały się w najpopularniejszych filmach tego typu.

Podkreślam jeszcze raz, że dopiero 9 odcinek. Zobaczę jak wszystko się rozwinie.
Co myślicie o tym?

#seriale
Pobierz DywanTv - Oglądam sobie serial #dark Uważam, że jest trochę przehajpowany. Całkiem fa...
źródło: comment_1642189075UzMFUkPWStdFpDWrXth3yL.jpg
  • 13
@DywanTv: Nie no, panie Dywanie. Serial bardzo spoko, klimat fajny, niemiecki in plus o dziwo, fabuła też fajna.
Pierwszy sezon bardzo fajny, potem już słabiej niestety. Koniec serialu spartaczyli jak dla mnie.
@DywanTv: z perspektywy finału serialu sezon 1 niewiele wnosi. Tzn. pod pewnymi względami jest nawet ciekawszy bo właśnie bardziej intrygujący, ale nie tłumaczy prawie niczego. A oglądałeś Donnie Darko? Jeśli tak, to czy wyhaczyłeś małe nawiązanie? (w jednym z pierwszych odcinków bodajże). Z perspektywy całego serialu inspiracji jest w bród, ale nie będę spojlerował. Ogólnie warto oglądać, choć oczywiście nie jest to żaden kamień milowy w sci-fi
@DywanTv: a to nie zaprzątaj sobie głowy akurat tym małym nawiązaniem, bo nie wnosi nic do fabuły - raczej takie oczko w stronę fanów gatunku. A co później - to poźniej. Oglądaj sobie, a po zakończeniu serialu odśwież sobie Donniego Darko - bo ogólnie warto i warto porównać z Dark. Najlepiej wersję reżyserską, bo z normalnej to #!$%@? można zrozumieć xD
z perspektywy finału serialu sezon 1 niewiele wnosi.


@DywanTv: @maggotbrain15: 1 sezon jest po to aby nauczyć się oglądać ten serial. Rzeczywiście z perspektywy finału wszystko co rozegrało się w 1 sezonie ma dość małe znaczenie.

Co do finału 3 sezonu - myślę że ludziom się nie podobało głównie ze względu na tempo jakie narzucili twórcy i jeszcze większą mnogość skomplikowania tematu. Aczkolwiek to jedyny serial w którym zostałem z