Wpis z mikrobloga

Mam problem z konfiguracją nowego routera tp-link archer vr 400. Wygenerowałem nowe hasło w #orange, bo ostatnio był u mnie technik i wszystko pozmieniał. Męczył się ze 2h, a na końcu powiedział, że to wina routera, na jego działał. Wpisuę adres, pin, wybieram z listy usługodawców nesostrada PPPoA_ADSL, później login *@neostrada.pl i nowe hasło z smsa, po czym otrzymuję komunikat: "Nie połączono z Internetem. Wprowadź parametry ponownie. Jeżeli problem występuje nadal, skontaktuj się z dostawcą." Ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co mogę zrobić? Próbowałem też PPPoE.
#wifi #router #tplink #internet
  • 22
@dktr: A jak to powinno wyglądać podczas procesu konfiguracji? Dioda powinna dawać jakieś sygnały? Tak dawno miałem z tym do czynienia, że nie pamiętam. Dziwne, że na ich routerze działało, a u mnie nie.
@K_25: Po włączeniu powinna migać jakiś czas i zaświecić się stale, jeśli sygnału całkiem nie ma to będzie migać, chwila przerwy i znów miga. Usługę masz w ADSL czy VDSL?
@K_25: To upewnij się że w konfiguracji tego routera nie trzeba tego wybrać, pewnie czeka na sygnał VDSL i głucho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dktr: ten sam komunikat "Nie połączono z Internetem. Wprowadź parametry ponownie. Jeżeli problem występuje nadal, skontaktuj się z dostawcą."
@K_25: Na tym etapie podstawiał bym inny sprzęt. "Rejestracja" musi się połączyć, router musi dostać IP na porcie WAN i powinno dać się wejść na stronę rejestracja.neostrada.pl która przekieruje na orange.pl/slr/pl/rejestracja. Da się to zrobić nie tylko na adsl/vdsl ale nawet na usłudze światłowodowej jeśli ma się ONT i swój router.