Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Chcesz być zawsze wołany? Daj plusa tutaj

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...

źródło: comment_1642153276ByKbpvbz80vjlvDx8ans8R.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@TomekABC123 Tylko wlasnie w tej tabeli widać wyraźnie, że jednak jest coś nie halo, bo w poprzednich falach czasami wolniej czasami szybciej ale wszędzie spadało, a teraz w Małopolsce czy na Mazowszu widać wyraźne wzrosty.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: Procentowo tak ale:
1. W Wielkiej Brytanii zdecydowana większość społeczeństwa jest zaszczepiona (lepiej spojrzeć na infromacje ze stanów zjednoczonych)
2. Pomimo dużo mniejszego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby to przy ogromnej ilości zakażeń ciągle mogą być problemy
  • Odpowiedz
(lepiej spojrzeć na infromacje ze stanów zjednoczonych)


@Cypherspeed: No właśnie nie lepiej bo tam odsetek ludzi w ogromnym stopniu obciążonych chorobowo jest o wiele większy. Lekarze mówią, że tam trafiają do szpitala ludzie, którzy i tak by tam trafili z innych przyczyn za miesiąc, pół roku, rok, ale po prostu odrobinę wcześniej ich covid wysyła do szpitala. U nas nie jest aż tak źle jak w USA pod tym względem.
  • Odpowiedz