Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę jest tak źle z cenami jak to widzę? Chciałem się budować w zeszłym roku na dzika, ale trochę było ociągania się z wyborem projektu i po tym co zaczęło się dziać z cenami, a teraz z kosztami kredytu stwierdziliśmy, że złym pomysłem jest rozpoczynanie budowy w tym momencie. Jaka jest Wasza opinia? Ile średnio podrożały koszty materiałów względem zeszłego roku? Czy jeżeli rok temu widziałem cenę 300k za stan surowy zamknięty, to teraz to będzie 450k (+/-)?

@Gruby_Wujo:
#budowadomu #budujzwykopem
  • 8
@1Lupa: Nigdy nie byłeś w stanie przewidzieć ile cię wyniesie budowa... Teraz też nie jesteś. . Jeśli chcesz ciągnąć spory kredyt to bądź pewien, że dostaniesz po dupie (zawsze się dostawało ostatnie lata to odstępstwo od reguły)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1Lupa: na grupie na FB facet pisał że dzwonił po fachowcach i dowiedział się że zwalniają się terminy bo ludzie rezygnują. Ja w kwietniu płaciłem za pustaki 10 zł teraz dobija do 14 zł. Styropian to tragedii. Ja czekałem teraz żałuję. Kupiłem na podłogę bo zależy mi żeby robić wnętrze budynku. Ale nie mam gdzie trzymać tyle styropianu na elewacje i może się okazać że za pół roku zapłacę za styropian
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DorodnyTucznik: Nie wiem gdzie budujesz, ale w mojej okolicy takiej tragedii nie ma. Dałem do wyceny dachówkę, to spokojnie była dostępna na luty marzec. Styropian poszedł w górę, ale był już w zeszłym roku drogi. A pustaki w Castoramie może tyle kosztują, ale w składach budowlanych około 11-12, więc da się ogarnąć jeszcze budowanie