Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Stanąłem dzisiaj na pierwszym biegu za waszą radą. Samochód stał na płaskim, na pierwszym biegu i bez ręcznego. Wsiadam do niego po pracy, wciskam sprzęgło, wciskam, a przynajmniej staram się wciskać hamulec i odpalam i co? Samochód jedzie do tyłu i prawie komuś #!$%@?łem w zderzak. Nie wiem o #!$%@? chodzi, przecież czysto teoretycznie powinien stać i się nigdzie nie ruszać.

Wracam na chatę, parkuje, jedynka, wyłączam siknik bez ręcznego. Odpalam żeby zobaczyć czy znowu będzie to samo i nie, samochód stoi jak ma stać

Ja już nie wiem o uj chodzi w tym samochodzie, raz działa jak powinien a raz łamie prawa fizyki i robi coś czego nie powinien xd

#samochody #mechanikasamochodowa
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmm19230: a to właśnie nie ma tak działać, że przy wyłączonym silniku wzrasta momentalnie ciśnienie i hamulec staie się twardy? Nie znam się, przed chwilą to wyczytałem xd
a to właśnie nie ma tak działać, że przy wyłączonym silniku wzrasta momentalnie ciśnienie i hamulec staie się twardy? Nie znam się, przed chwilą to wyczytałem xd


@Anty_Chryst: nie, jak silnik nie pracuje to praktycznie nie masz hamulców w większości samochodów wyprodukowanych w ciągu ostatnich 30 lat jak nie lepiej. Są tacy co twierdzą, że się hamować da ale to jest pobożne życzenie. Bo coś tam i może spowolnisz ale hamowaniem
Są tacy co twierdzą, że się hamować da ale to jest pobożne życzenie. Bo coś tam i może spowolnisz ale hamowaniem tego nazwać nie można.


@ksiak: Da się w miarę sensownie hamować, ale trzeba mieć sporo krzepy i przede wszystkim dobrze ustawiony fotel (a nie leżak). Raz na autostradzie miałem awarię silnika, szczęście w nieszczęściu, że tuż przed MOPem, udało się spokojnie wyhamować ze 140 i zatrzymać na miejscu gdzie mogłem