Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujstwo i jeżdżenie furą za 500 tysięcy. Znam sporo takich osób i zazwyczaj jeżdżą autami średniej klasy.
https://www.forbes.pl/kariera/it-security-ile-zarabia-i-na-czym-polega-praca-specjalisty-ds-cyberbezpieczenstwa/fjc6t21
Więc pytanie do deweloperów i innych co zarabiają co najmniej 15k na rękę. Ile jest warte wasze droższe auto?
#pytanie #programista15k #programista20k #programowanie #samochody
maszfajnedonice - Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujs...

źródło: comment_1642070072f5qrOiX21p0DWW2J1YCQgm.jpg

Pobierz

Ile jest warte twoje auto

  • Zarabiam mniej niż 15k 20.9% (843)
  • Nie mam auta 13.1% (529)
  • Mniej niż 10k 13.5% (544)
  • Mniej niż 30k 15.1% (610)
  • Mniej niż 60k 10.9% (440)
  • Mniej niż 100k 7.8% (314)
  • mniej niż 160k 5.5% (223)
  • Mniej niż 250k 3.4% (138)
  • Mniej niż 400k 3.7% (148)
  • Więcej niż 400k 5.9% (239)

Oddanych głosów: 4028

  • 137
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: czyli jak zapozuję na tle starego audi a4b6 w full opcji to ma jakieś znaczenie że kiedyś kosztowało jako nowe 250 tysięcy? Czyli mogło kosztować 200-300k więc duża różnica względem 500k.
  • Odpowiedz
czyli jak zapozuję na tle starego audi a4b6 w full opcji to ma jakieś znaczenie że kiedyś kosztowało jako nowe 250 tysięcy? Czyli mogło kosztować 200-300k więc duża różnica względem 500k.


@Dejwi996: Heh masz trochę racji. Ale jednak to jest norma prezentowanie takich artykułów i gościa w willi albo limuzynie czy nowym modelu sportowego auta które nowe kosztuje pół bańki co jest zupełnie niezgodne z rzeczywistością gdzie to zazwyczaj dosyć
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Zawsze mnie rozwala jak wjeżdżam z Niemiec do takiego Szczecina a tam 90 procent aut to szroty a reszta to takie drogie asy że nawet w Niemczech ciężko je wypatrzeć. To tylko pokazuje jak zakompleksionym narodem są Polacy. Bo innego sensu nie widzę by kupować sobie najnowsze Porsche na tym cmentarzu samochodów. Tak, wiem - kupił bo go stać, co mi do tego XD
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: ja jeżdżę samochodem za 30k, ale jak potrzebuje się pokazać, to mam klasycznego mustanga w zanadrzu :)

Przy zarobkach 30k/m jeżdżenie samochodem za 500k to abstrakcja jak dla mnie. Też kiedyś myślałem że 30k to jak wygrać z życiem , a tak naprawdę to są normalne zarobki klasy średniej. Bez przesady że te 5-6k eur to ultra bogacz w Polsce, nie te czasy.
  • Odpowiedz
Też kiedyś myślałem że 30k to jak wygrać z życiem


@Klopsztanga: Na rękę to są świetne zarobki. Ja bym kupił wtedy auto za co najmniej 250 k. Po spłaceniu innych kredytów oczywiście. Na coś to trzeba wydać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale za pół miliona trochę szkoda. Wolałbym zmniejszyć ilość godzin pracy.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: źle do tego podchodzisz bo zarabianie 15-20k nie oznacza że każdy kto tyle zarabia ma samochód za 500k ale osoba zarabiająca tyle jest w stanie pozwolić sobie na zakup/finansowanie takiego samochodu


@Dejwi996: Owszem, ale załadować się po same kule to każdy potrafi ;) Większość rozsądnych ludzi z takimi zarobkami raczej nie szasta pieniędzmi, bo nie oszukujmy się, nie jest to jakiś kosmos. Owszem, w Polskich warunkach pozwala
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Pytanie czy to są netto czy brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jako, że zarabiam około 25K mogę powiedzieć, że jeżdżę gruzem za 5k PLN xD i to jest #!$%@? dramat :D. Ale kwestia tego, że po prostu nie mam np. gdzie jeździć. Może i wziąłbym leasing na taką Giulie GT ale po co? Dziecko ma 2 km do szkoły i czasem podrzucę, pracuje zdalnie,
  • Odpowiedz
na rękę to nie jest jakaś super kwota.


@Klopsztanga: 30k na rękę to trzy średnie krajowe w USA. To więcej niż 99% pracujących w PL. Więc dyskutowałbym czy to nie jest super kwota.
Ja przy 18k odczułem że nie jestem w stanie wydać tych pieniędzy. Może mam taki styl życia ale nigdy nie byłem oszczędny a tylko połowę wydaję. Więc 30k to już po codziennych wydatkach grubo ponad 20k niepotrzebnych
  • Odpowiedz