Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: Historia stara jak świat, że jak ktoś nie ma żadnego powodu by być z siebie dumnym, to jest dumny z języka jakim mówi lub zawartości melaniny, ekstrapolując osiągnięcia bardziej zaradnych osób współdzielących te cechy na swoje własne życie. No bo co, w końcu oni są NASI, to MY, Polacy, białasy! Wtedy można poczuć się lepiej tanim kosztem, a jeszcze podpiąć to pod jakieś idee.
  • Odpowiedz
@pan_welniak: Nie jestem ślepym zwolennikiem organizacji LGBT i tej socjologicznej teorii o płynności tożsamości płciowej. Jeżeli ktoś jest dumny z bycia gejem i nadmiernie epatuje tym na każdym kroku, to działa tutaj taki sam mechanizm, jak w przypadku nacjonaluchów i rasistów i w żaden sposób nie stoi to w sprzeczności z tym co powiedziałem.

Czy to, że niektórzy geje są przy okazji radykalnymi i skrajnie rewolucyjnymi socjalistami np, sprawia że
  • Odpowiedz
@pan_welniak: Też się zastanawiam, no ale co z tym zrobisz? Tam gdzie są jakieś grupy, tam zawsze będą osoby podpinające się na siłę pod tożsamość grupową, aby zniwelować swoje własne słabe ego.
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: Ja się po cichutku przyznam że bardzo lubię jak wypokowe polaczki wyrażają dumę z bycia członkiem białej rasy panów, podczas gdy typowy amerykański WASP ma tych naszych "panów" za mniej niż karalucha, bo nie dość że tfu Słowianie, to jeszcze pewnie tfu komuniści.

Jest coś dziwnie zabawnego w fakcie, że w świecie rasistów uzależniających wartość człowieka od koloru skóry... de facto nie ma "wygranych", bo każdy
  • Odpowiedz
@mnik1: Wiem, że Kelthuz to "trochę" taki kuc-prawak, a trochę w sumie nie wiadomo kto, ale tutaj fajnie zaorał fanów wszelakiej tożsamości kolektywnej XD. Nie wiem na ile twierdzenia merytoryczne traktować poważnie, bo się nie znam ale fakt faktem, zawsze mnie ten filmik rozjebuje i będzie rozjebywał.

Można być dumnym potomkiem Asyryjczyków, a mieszkać w chatce z gówna i hodować kozy, a nie rozkazywać kohortom łuczników.
fantazm - @mnik1: Wiem, że Kelthuz to "trochę" taki kuc-prawak, a trochę w sumie nie ...
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś jest dumny z bycia gejem i nadmiernie epatuje tym na każdym kroku, to działa tutaj taki sam mechanizm, jak w przypadku nacjonaluchów i rasistów i w żaden sposób nie stoi to w sprzeczności z tym co powiedziałem.


@fantazm: Z tym, że "LGBT pride" to wystawienie środkowego palca w kierunku narracji wg której należy się wstydzić swojej "odmienności", a "white pride" to coś kompletnie odwrotnego, wykluczenie i niechęć do
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: Tzn ja rozumiem, nie nawiązywałem do samego sloganu "LGBT pride" bo rozumiem jego kontekst w odniesieniu do realiów społecznych i historycznych, ale odpowiadałem na pytanie co jeżeli jest jakiś homoseksualista, który jest tak faktycznie dumny ze swojej seksualności jako jakiegoś ponadczasowego osiągniecia, a nie po prostu dążący do tego by zostać zaakceptowanym :).
  • Odpowiedz