Wpis z mikrobloga

#ameryka środkowa | #honduras z plecakiem

Jesteśmy właśnie nad największym jeziorem w Hondurasie czyli Lago de Yajoa. Wybraliśmy się na kajaczki i odwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc w okolicy. Jezioro otoczone jest wulkanami i górami - wygląda to bardzo fajnie. Wszystko było spoko do momentu kiedy zaczął padać deszcz. A my na nadal na kajaku. Na szczęście kilkaset metrów od nas była wyspa z opuszczoną resturacją gdzie mogliśmy schować się pod parasolem.

Przy okazji poznaliśmy historię ziomka, który ponad 30 lat temu nielegalnie wyemigrował do USA, ustatkował się i teraz wrócił poznać na nową swoją ojczyznę.

Kilka praktycznych info:
- Wynajem kajaka na 2 osoby kosztuje 200 lempirów czyli około 34 złotych na cały dzień
- Nocleg w bardzo fajnych warunkach 22 dolary - pokój dwuosoby z prywatna łazienka w środku dżungli. DD Brewery.
- Jedzenie w Hondurasie jest bardzo tanie. Baleady czyli takie placki kukurydziane kosztują 10-20 lempirów (2-3 złote) a porządny zestaw śniadaniowy z kawą 70 lempirów (12 złotych).
- Zatrzymaliśmy sie w Los Naranjos i jest mega bezpiecznie wbrew temu co wszędzie się mówi. Ludzie bardzo mili i pomocni.
- Nie ma prawie bankomatów a nam kończy się gotówka - trzeba będzie sobie jakoś radzić.

Jakby ktoś miał jakieś pytanie to chętnie na nie odpowiem :)
_________________

Aktualnie jestem w trakcie 10 miesięcznej podróży po Ameryce Środkowej. Do tej pory odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę i teraz jestem w Hondurasie.

Moją podróż można śledzić:
Na wykopie pod tagiem #wieczniewolni
YouTube - https://www.youtube.com/c/wieczniewolni/
Instagram - https://www.instagram.com/wieczniewolni

#podroze #turystyka #ciekawostki #zainteresowania #podrozujzwykopem #turysta #podroznik #swiat #ameryka
Pobierz ziolo22 - #ameryka środkowa | #Honduras z plecakiem

Jesteśmy właśnie nad największ...
źródło: comment_1642046156soz6Lix0ORDXRkrzj2M04R.jpg
  • 20
@Wannababcie decyzję o wyjeździe podjęliśmy 3 lata temu także było dość sporo czasu żeby oszczędzić odpowiednią sumę. Mieszkaliśmy przez ten czas w Szkocji także to nie było wcale takie trudne.
@balbezaur Internet, prąd i ciepła woda jest praktycznie wszędzie. Może czasem nie ma ciepłej wody ale jest git. Internet mamy też z karty sim - zasięg jest wszędzie.