Wpis z mikrobloga

nie wmówisz mi że w nocy samochody narobiły około 70% normy smrodu


@ZohanTSW: Czy masz problemy z czytaniem? Samochody dokładają ok 15% z całego smogu.

Smog jest zjawiskiem, który występuje tylko w określonych warunkach (odpowiednia wilgotność, możliwość pojawienia się mgły, ale przede wszystkim przy braku wyraźnego wiatru). Wówczas zanieczyszczenia akumulują się w danym mieście. To nie jest tak, że ktoś nagle włączył 4 razy więcej kopciuchów, a do Wrocławia przybyło 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajuto00: jeśli zanieczyszczenie wynosi 700% normy, a samochody produkują 10-15% całego zanieczyszczenia, to przyjmując w tym przykładzie, że wyprodukowały 10% zanieczyszczeń, wychodzi nam że samochody wyprodukowały 70% normy.
W nocy samochody nie jeżdżą, a budzę się i jest smog, a wskaźniki pokazują, że zanieczyszczenie wynosi 700% normy. Głównym śmierdziuchem są kiepskiej jakości piece zasilane kiepskiej jakości paliwem, lub użytkowane w niewłaściwy sposób i według mnie z tym trzeba głównie walczyć. Możemy
można by też zabronić ludziom palenia byle gównem, cz nawet #!$%@? jakości węglem... Oh wait


@Viking-: przecież jest zabronione, tylko straż miejska ma ciekawsze zajęcia niż zajmowanie się egzekwowaniem tego prawa
W nocy samochody nie jeżdżą, a budzę się i jest smog, a wskaźniki pokazują, że zanieczyszczenie wynosi 700% normy.


@ZohanTSW: nikt nie dyskutuje, że to głównie piece tworzą ten smog. Natomiast to nie jest, że skumulowało się w nocy, bo szczyt był gdzieś o 23, a przez noc zmalało. (dane dla Wybrzeża Korzeniowskiego).

Na Wiśniowej wyglądało to nieco inaczej, bo do rana spadło, a od 7 poziom pyłu 2.5 wzrasta.
przecież jest zabronione, tylko straż miejska ma ciekawsze zajęcia niż zajmowanie się egzekwowaniem tego prawa

@ajuto00 no ja w sumie już nie wiem co robi ta straż miejska. Bo jak wystawili 160 mandatów to było, że oni tacy pracowici, kierowcy źli, a prawda jest taka, że 2 strażników 160 mandatów to by przechodząc przez Orzechową dało radę wystawić. To ja pytań co robi reszta? Bo czym 0ala ludzie też niezbyt intensywnie się