Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia pracy w soboty? Jestem na umowie o prace od poniedziałku do piątku 8 godzin dziennie w różnych godzinach(np. 4x 10-18 i jednego dnia od 7 do 15). Rozmawiałem wczoraj z pracodawcą i powiedział a raczej zakomunikował, że będe musiał pracować w co drugą sobotę w miesiącu po 4 godziny. Zaproponował że za te godziny które przepracuje w soboty mogę albo wyjść któregoś dnia 4 godziny wcześniej lub za te dwie soboty czyli 8 godzin dostać dzień wolny. Czy jest ktoś w takiej sytuacji i może powiedzieć jak to się odbywa? bo mam sprzeczne informacje,w internecie sugerują że za sobote pracującą nieważne czy 2godziny czy 4godziny należy się dzień wolny w okresie rozliczeniowym,natomiast mój znajomy który jest w podobnej sytuacji nie ma wolnego natomiast ma płacone 50% więcej tylko że jego soboty to 8 godzin a nie 4.... i jak tu nie zgłupieć , proszę o pomoc.. #praca #pracbaza #januszex #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestesUpani: umowe mam standardowo na 5x8h pon-piątek ,generalnie to nie chciałbym pracować w soboty ale nie chce teraz kłócić się z pracodawcą co doprowadziłoby zapewne do tego że musiałbym szukać nowej roboty.Jak więc powinno to być rozliczane w moim przypadku?
  • Odpowiedz
@belgrum: i co dalej tam pracujesz ? :p Kolega u góry bredził. pracodawca nie może ci planowac soboty jedynie w szczególnej potrzebie (a to może wymyślić SB cokolwiek) jednak nikt nie uwierzy że szczególna potrzeba wypada systematycznie. kwestia odbioru jeśli okres rozliczeniowy na to pozwala w innym przypadku 100/% płatne. no i tu widać że wszystkie partie są tym samym czyli sługusami korporacji i stąd takie przepisy
  • Odpowiedz