Wpis z mikrobloga

  • 156
Kochani, pijcie ze mną kompot. Jeszcze dziś wprowadzam się do nowo zakupionego mieszkania. (ʘʘ)
Cieszę się tymbardziej bo udało mi się zdążyć przed podwyżkami stóp procentowych i załapałem się tani kredyt, że stałą rata i STAŁYM, podkreślam STALYM oprocentowaniem. Mimo że nie zarabiam wiele to bank poszedł mi na reke i rozłożyl wniosek na 30 lat. Będę płacił zaledwie 1500 zł msc, co stanowi 1/3 moich dochodów. Jestem kawalerem, nie mam dzieci i dużych wydatków, także nie muszę się bać o to czy starczy mi na splate.
Czy boje się inflacji? Nie bardzo. Wszyscy tylko widzą podwyżki, ale jakoś nikt nie mówi o tym, że także więcej zarabiamy. Dla mnie ta proporcja się nie zwiększa. Po prostu wszystko jest inaczej przeskalowane. Pozatym, wzrost wartości kredytu to także wzrost wartości mieszkania, bo chyba nie jesteście tak naiwni by wierzyć że ktoś kto zadłużył się na całe życie i posiada jedno z podstawowych dóbr niezbędnych do życia, sprzeda wam mieszkanie za połowę wartości kredytu? Po chwilowym przestoju rynek sam ponownie zweryfikuje ceny, a ludzie czy tego chcą czy nie będą musieli to zaakceptować, w końcu gdzieś trzeba mieszkać.
Dla wszystkich niezdecydowanych, radzę się pospieszyć, jeśli nie kupicie mieszkania jeszcze w tym roku, to w 2023 roku zapłacicie za nie podwojnie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #remontujzwykopem #chwalesie #wygryw #warszawa
Pobierz daeun - Kochani, pijcie ze mną kompot. Jeszcze dziś wprowadzam się do nowo zakupioneg...
źródło: comment_1641888403icNZhhIaZlJUOLQ1odPx6i.jpg
  • 83
- tereny zielone na widoku wszystkich okien


Na absolutnie każdym placu budowy po oddaniu masz brak zieleni. Bo nie przetrwała by budowy. Dlatego się dosadza dopiero później.

Zero prywatności na "podwórku" a w domu ciągle ciemno bo musisz mieć zasłonięte rolety 24/7 żeby Ci ludzie nie zaglądali.


W wielu krajach ludzie nie mają żadnych rolet ani zasłon i im to nie przeszkadza, że mają nawet salon otwarty na ulicę. Ale rozumiem, to
@daeun: piękne domki jednorodzinne, można budować z głową w Warszawie? Można, i to po rozsądnej cenie 1500zl miesiecznie. Ja mam już swoje lata, mieszkanie kupiłem za jedną pensje podczas hiperinflacji lat dziewięćdziesiątych ale naprawdę nie rozumiem tego obecnego narzekania młodych, że nie ma gdzie mieszkać
Na absolutnie każdym placu budowy po oddaniu masz brak zieleni. Bo nie przetrwała by budowy. Dlatego się dosadza dopiero później.


@kiedysniebylembordo:
Nie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że wychodzisz z domu na trawnik a tam widać Cię z kilkunastu okien. Zero przyjemności z takiego odpoczynku jak potencjalnie ktoś się może gapić kiedy leżę bebechem do góry w basenie albo obalam piwerko przy grillu. Niby mój teren a nie mogę się czuć
ja #!$%@?ę jaka ferma drobiu. Dzieci urodzone w czymś takim pewnie dostają trójkę na czoło


@smk666: Takie rzeczy może napisać tylko nastolatek mieszkający z rodzicami w domu. Porównaj to teraz do osiedli po 10 budynków i 15 pięter, a to i tak bardzo mało.

@daeun: I tak wiem że zrzutka, ale powinieneś wybrać bardziej ściśnięte osiedle, bo te wygląda spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smk666: No nie wiem. Mi tam nie przeszkadza jak ktoś się gapi na mój bebech. Nie mi oczy krwawią.

W Nowej Zelandii ludzie pomiędzy domami/trawnikami czasem nawet płotów nie mają a domy są w odległości kilku metrów od siebie Czasem z oknami balkonowymi z salonu na ulicę. Ale różnica jest taka że nikogo to za bardzo nie obchodzi i za bardzo nikt w okna nikomu nie zagląda.