Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić zdanie poniżej? Jeśli kupię towar na handel w grudniu, który zamierzam sprzedać w kolejnym roku to od nabytego towaru zapłacę podatek dochodowy? Towar zaksięgowany w kpir 10. kolumna.

Z podatkowego punktu widzenia, warto się starać, żeby wynik remanentu na koniec roku był jak najniższy, ponieważ duża wartość spisu z natury podwyższa dochód. A podatek płacimy przecież od dochodu. Dlatego wyprzedaże na koniec roku to nie tylko chwyt marketingowy, ale i sprytne zagranie finansowe.


https://www.infakt.pl/spis-z-natury-kogo-obowiazuje-i-kiedy-sie-go-przeprowadza/

#dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #remanent #spisznatury
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stingeree: masz firmę z którą zarobiła milion, za ten milion kupiła tira wódki i wódke wstawiła do stodoły. W kasie jest 0zl.

Jeśli fakturę za wóde wrzuci w koszty to by się wszystko zbilansowalo i byłby zerowy dochód.

Ale tą wódka co stoi w stodole powinna zostać doliczona do dochodu i firma powinna zapłacić podatek od miliona bo o tyle zwiększył się jej majątek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stingeree: z samego remanentu wychodzi dochód 1000, a w rezultacie jesteś na zero, bo masz 1000 kosztów. To starałem się (może nieumiejętnie) przekazać.
JESTEŚ NA ZERO
@Stingeree: @zibizz1: @niegwynebleid: załóżmy że miałem w 2021 100.000 dochodu, czyli powinienem zapłacić 19.000 podatku ale za ten dochód kupiłem towaru za 100.000 przed końcem roku który wrzuciłem w koszty i obniżyło mi to podatek do zera ale po remanencie muszę zapłacić podatek od towaru 19.000, czyli mimo że mam dochód zerowy to muszę skądś wyczarować 19.000 i co w kolejnym roku jak sprzedam towar za 100.000? Muszę od
@Instynkt: Tak, ale na koniec kolejnego roku wyjdzie Ci różnica remanentowa bo w poprzednim roku miałeś 100tys w kolejnym 0 wiec straciłeś 100tys więc to Twój koszt, wiec te 19tys odzyskasz.
Dlatego lepiej się pozbyć towaru jeszcze przed końcem roku żeby mieć gotówkę, a nie ogromny zysk w towarze
@Instynkt: Po prostu mysl o tym ze towar handlowy nie jest kosztem jak go nie sprzedasz, wiec jak go wrzucasz w koszty bo tak wyglada ksiegowanie w KPiR to musisz na koniec roku wyciagnac to co jest niesprzedane - to dziala dokladnie jak magazyn

( ͡° ͜ʖ ͡°)

A i nie placisz podatku od towaru ktory kupiles tylko od dochodu skorygowanego o roznice remanentowe. Skoro przed kupnem