Wpis z mikrobloga

166 + 1 = 167

Tytuł: Król bezmiarów
Autor: Feliks W. Kres
Gatunek: fantasy, science fiction
ISBN: 9788379646371
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 705
Ocena: ★★★★★

Nie wiem co mam myśleć o tej książce. W każdym bądź razie wymęczyłem ją strasznie.
Po mimo wszystko dobrej Północnej granicy, co do której można by mieć wiele zastrzeżeń natury bardziej warsztatowej, ale za to dającej nam wstęp do naprawdę ciekawego świata, dostajemy coś zupełnie innego. Przez sporą część książki wszystko to, co poznaliśmy wcześniej, w zasadzie się nie liczy i otrzymujemy ot zwykłą marynistyczną opowieść z kilkoma niezwykłymi elementami. Jest trochę mordobicia, trochę intryg, trochę zagadek i dużo zachwytów nad kobiecymi wdziękami doprowadzających do łez tych przewrażliwionych na tematy uprzedmiotowienia kobiet - w dwóch słowach polska fantastyka. Dopiero w dalszej części coś się zaczyna rozkręcać, świat zaczyna grać i pojawiają się wątki, których domknięcia możemy się spodziewać w dalszej części cyklu. Na plus na pewno to, że mamy tutaj dużo mniej tych dziwnych przeskoków, które bardzo wybijały mnie z rytmu podczas czytania pierwszej części - zdarzają się, ale nie jest źle.
Książka mnie nie porwała, ale dalej widzę potencjał, więc pewnie będę kontynuował.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Najmilszy_Maf1oso - 166 + 1 = 167

Tytuł: Król bezmiarów
Autor: Feliks W. Kres
Gatune...

źródło: comment_1641804926xO3aWGvft7p77kz0jANbyg.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 712
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-22 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na:
@Najmilszy_Maf1oso: Hej, znasz może jakąś fantastykę z głównym motywem statków? chodzi o coś takiego jak wiesz, załoga która sobie pływa po świecie czysto fantasy (a nie np piraci z karaibów w naszym zmodyfikowanym świecie tym bardziej że historia tam jest dla dzieci w sumie) i go odkrywa? bo nie kojarzę czegoś takiego a wydaje mi się że dużo fantasy czytałem