Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zabieramy Was na północ Włoch - do znanego z uroczych miejscowości regionu Cinque Terre w Ligurii.
Ukryte pośród wzgórz, małe mieściny, które przez wieki były odcięte od świata. Liguria to absolutna perełka we Włoszech, w której kryje się masa atrakcji!

Zanim zaglądniecie do znaleziska, łapcie kilka informacji czego możecie się dowiedzieć:

✅Jakie miejscowości wchodzą w skład Cinque Terre i czy warto odwiedzić wszystkie 5
✅Jak najlepiej poruszać się pomiędzy miejscowościami Cinque Terre, by nie zapłacić fortuny i nie tracić czasu - zapomnijcie o aucie i parkingach
✅Które spośród pięknej piątki Cinque Terre najlepsze jest na zachód słońca
✅Z czego słynie Cinque Terre, a także skąd wzięły siękolorowe domki i kamienice w Ligurii
✅Które trasy trekkingowe w Cinque Terre są płatne, które warto odwiedzić, za wejście do których trzeba zapłacić

Zaglądnijcie na ZNALEZISKO i wykopcie jeśli się Wam podoba.

Cinque Terre – Perła Ligurii do zobaczenia w jeden dzień pociągiem

#rudeiczarne #wlochy #europa #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia

Zapraszamy do śledzenia hashtagu #rudeiczarne , jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.
Pobierz rudeiczarne - Dzisiaj zabieramy Was na północ Włoch - do znanego z uroczych miejscowo...
źródło: comment_1641802990lD28U6yhgKLui5fYSw8GIJ.jpg

CIEKAW JESTEM ILE MIRECZKÓW ODWIEDZIŁO CINQUE TERRE?

  • Odwiedziałem wszystkie 5 miasteczek 21.7% (33)
  • Byłem w chociaż jednym 11.2% (17)
  • Nigdy nie byłem 47.4% (72)
  • Planuje odwiedzić 19.7% (30)

Oddanych głosów: 152

  • 17
@rudeiczarne: Byłem chyba pod koniec sierpnia/początek września to faktycznie, chwilę trzeba poczekać, ale nie było jakiegoś dramatu, 15-20 min i jest wolne miejsce. O mewach nic mi nie wiadomo, nic takiego nie miało miejsca ;-)