Wpis z mikrobloga

@fervi: oszczerstwa, ja nie wiem jak można Archa #!$%@?ć. Jak jest dobrze skonfigurowany to to jest nie do zrobienia prawie - w sumie przez ostatnie 5 lat chyba raz mi poleciał os przy update i to z powodu mojego przeoczenia po części bo #!$%@?łem sobie libc zamiast zrobić update w 2 turach.
@Adi_dasek: Jak do użytku na desktopie to Arch, jak na serwerze też może być Arch, chyba że pracujesz
to z powodu mojego przeoczenia po części bo #!$%@?łem sobie libc zamiast zrobić update w 2 turach.


@ManamanaTuriruriru: Opowiedz coś - jak #!$%@?łeś libc. Miałeś 2? Zapewne nie.
Oczywiście tego typu problemów w normalnych distro nie ma.

Archa łatwo #!$%@?ć - wystarczy aktualizować. Ja wiem, że każdy Archowiec to czyta PKGBuildy i w ogóle mu się nie psuje system ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: fervi są w normalnych disto takie problemy również - zdarzają się konflikty paczek na wszystkim, akurat w robocie ogarniam wszystkie distra z top 20 i kilka szytych pod konkretne maszyny z konkretnym zastosowaniem, ale nie o tym. Zrobiłem update libc pacmanem, który był skompilowany dynamicznie i przestał mi z libc rozpoznawać któregoś liba bo wersja się zmieniła, nie chcę kłamać ale było np libc.so.5 a po update było libc.so.6 i
@ManamanaTuriruriru: No wstanie. Ale nie wszystkie aplikacje wstaną. Mi po update Gnome przestał chodzić. Po X aktualizacjach wrócił.

Wiele drobnych błędów tego typu się zdarza. Masz nawet ostrzeżenia o tym na stronie Archa.

Nie twierdzę, że Arch jest zły - ale bez wiedzy odpowiedniej szkoda zachodu
@fervi: Wiesz cały gnome i kde to od jakiegoś czasu to porażka, wiadomo jak to jest z UI - chcą być coraz bardziej user friendly by użytkowników przyciągnąć, ficzer #!$%@?ć i tak to się kończy. Stabilny to był stary gnome, choć nowego też da radę używać - nie mówię, że nie ale właśnie to, że arch goni z update mocno i wszystko przeważnie jest dostępne w 24h po premierze potrafi zrobić
@fervi: przeciez gnome na archu to momentami jest 2 major wersje za np. fedorą więc co sie tam może #!$%@?ć w gnome, wszystkie bugi dawno przerobione w innych distro
od kiedy siedze na archu to największym bugiem była zepsuta obsługa wychodzenia z suspenda na nvidii w xorgu, ale za to zawsze mam najnowsza wersje wszystkiego i nie musze się bujać z brew albo pobieraniem binarek z githuba na debianie...
no i
no i oczywiście największa zaleta archa dostęp do aur


@bruuh: To zaleta i wada. Nikt nie sprawdza AUR, a to powoduje, że zawsze musisz ryzykować z np. wirusami ( ͡° ͜ʖ ͡°)