Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, pytania do lekarzy/ studentów medycyny.

Czy po skończeniu kierunku lekarskiego i odbyciu stażu można już normalnie pracować. Czy bez robienia specjalizacji są jakieś możliwości, jak tak to jakie? Czy można wtedy zarobić "na etacie" ok. 8-10 tysięcy?

Chodzi o to, że mam już 25 lat i chciałabym założyć rodzinę w ciągu kilku lat, a medycyny nie umiem wybić sobie z głowy. Czy lekarz bez specjalizacji może w jakiś sposób się realizować?

#medycyna #lekarski #studia #praca #specjalizacja #staz #zarobki #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dac8407cb451000c16f5aa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
Nielubiekolegow: Możesz. Ja sama nie mam specki i pracuje w nocnej i świątecznej oraz na SOR dyżury 24h. Tylko to drugie to nie na etat ale b2b, plus taki ze za 24h duzyr dostaje 3k minus dochodowy i zusy, werc robisz sobie jeden w tygodniu taki i już masz te kwotę. (Jak był dodatek covidowy to 2x tyle).
A jak jesteś hardcorem, a znam takiego jednego potrafi pracowac 24h dyżury 10
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma żadnego obowiązku robienia specki. Ale warto zaznaczyć, że specka to jest normalna praca. Zarabiasz, dyżurujesz, wiadomo, że jest się trochę uwiązanym do miejsca rezydenckiego, no ale można po roku od rozpoczęcia rezydentury często już prywatnie przyjmować pacjentów po wyrażeniu zgody opiekuna specjalizacji. Sama zaczęłam lekarski w tym wieku co Ty i uważam, że to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu :) Powodzenia!
@piamater: a czy ludzie na studiach ze względu na wiek jakoś robili duże oczy czy coś? Mam trochę podobnie jak OP że ta medycyna dalej mi głowie (całe rodzina to lekarze) a się trochę boję. Kończę w tym roku Ekonomię na UW (w sumie nie wiem czy ciągnąć to na mgr) z powodu pewnych zawirowań z chemią jeszcze w szkole znalazłem się na Mat-fizie a nie na Biol-chemie. Czy cały skillset
@Grek64: nieee, starsze osoby na lekarskim to totalnie normalna sprawa, najstarsza osoba na moim roku zaczynając miała 33 lata :) Normalnie się dogaduję i ze swoją grupą, jak i z całym rokiem, i nawet mam wrażenie, że jestem całkiem lubiana :) też nie kończyłam klasy biologiczno-chemicznej, przygotowywałam się do poprawy matury z korepetytorką. Myślę, że skill ścisły może się przydać, zwłaszcza w logicznym myśleniu, chociaż pierwsze dwa lata to mocna pamięciówka,