Wpis z mikrobloga

@tyszcz @Zwykly_Czlowiek @stanton7 a czy z ww. wypożyczalni można zjeżdżać z asfaltu czy się czepiają/mają ludzi co po wyspie jeżdżą i fotografują (nie chodzi mi o cofete bo tam nie planuję ale jest kilka miejsc co jak na mapie patrze to nie ma asfaltu). Plus czy kojarzycie top-car (opinie na necie mają niezłe)? Czy jak to klasyk mówi ,,Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy," czyli nie warto?
  • Odpowiedz
@nowaczq: nie spotkałem się z czymś takim żeby ktoś śledził te auta. Zjeździłem całą wyspę Seatem Ibiza z autoreisen, w niektórych miejscach droga sztutowa/piaskowa ale nie było żadnego problemu.
Ważne żeby: wykupić ubezpieczenie za 2 euro za dzień od wszystkich szkód (przybita opona, wlanie złego paliwa, zgubienie kluczyka itd.), zatankować do pełna przed zwrotem (odbiera się też na full). Ja dodatkowo odkurzyłem w środku i przepłukałem auto na myjni (bardzo dużo
  • Odpowiedz
@nowaczq: W cicar szczerze to się nie orientowałem, na Cofete nie podróżowałem ale na drogi szutrowe zjeżdżałem wielokrotnie, nie wiem co by się stało w przypadku „złapania gumy” ciezko mi powiedzieć. W autoreisen chyba są jakieś dodatkowe ubezpieczenia tak jak pisze kolega wyżej, ja chyba brałem to za 2 euro na dzień
  • Odpowiedz
@nowaczq: Tam wszyscy zjeżdżają z asfaltu wypożyczonymi samochodami, na Fuercie jest mnóstwo takich miejsc. Ja wypożyczyłem Opla Mokkę z Cicara i byłem nim m.in. na Cofete. Polecam auto i firmę. U nich masz obligatoryjnie ubezpieczenie full risk, więc jest drożej niż w wypożyczalniach na kartę kredytową, ale po wszystkim zostawiasz kluczyki w recepcji hotelu i masz w dupie jakieś zarysowania czy inne szkody.
  • Odpowiedz
@nowaczq: w 2018 brałem z Tropic Rent a Car Fuerteventura. W sumie głównie dlatego że było blisko hotelu (Caleta de Fuste) i nie najdrożej.

Brałem najtańszy pakiet, bo nie wiedziałem jeszcze z wykopu jak niektórych potrafili skasować w innych wypożyczalniach za uszkodzenia etc. (teraz bym dopłacił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

O dziwo mimo zapłaty kartą, braku wykupienia jakiegokolwiek pakietu All Risku etc., nie doliczyli ani grosza
  • Odpowiedz
@nowaczq: Na kanarach zawsze brałem z Cicara i bardzo polecam wypożyczalnie. Na fuercie tak jak wyżej pisali dużo szutrowych dróg a na nich bardzo dużo jeździ samochodów z Cicara jak i innych wypożyczalni. Na Cofete również byłem Astrą z Cicara, a na parkingu Cofete prawie same auta z wypożyczalni. Plusem jest sprawne oddanie samochodu bez sprawdzania - ceny też myśle, że nie są jakieś większe choć przez pandemie wzrosły chyba wszędzie...
  • Odpowiedz
@nowaczq: potwierdzam ze cicar nawet nie ogladalo auta przy zdawaniu, choc dla ulatwienia zrobilem im zdjecie stanu paliwa i licznika. w dodatku przy odbiorze dostalem auto drozsze tej samej marki, bez doplat (pewnie nie mieli ale januszex na ich miejscu kazalby doplacac albo #!$%@?)
  • Odpowiedz
@danieldan: @stefan-trzcina: siemka kiedyś byłem na Teneryfie i korzystałem z cicar, w tym roku lecąc na fuerte również postanowiłem ich wybrać jednak widzę ze nie ma ubezpieczenia all risk, tylko full comprehensive, planuje zaliczyć coffete, dlatego zależy mi na tym by mieć pełne, orientuje się któreś z was czy to jest to samo co all risk, czy tamto dodatkowo można wykupić na miejscu ? ( przez stronę przy rezerwacji nie
  • Odpowiedz