Wpis z mikrobloga

@Moisze: nie, ty się ponownie wygłupiłeś i nadal nie odpowiedziałeś na pytanie po co takie debile obostrzenia, które bardziej narażają na zakażenie, bo musisz pokazać cieciowi papier, zamiast tylko wziąć torbę z lady i odejść
Ale typowe dla neuropków - nasrać na szachownice i cieszyć się z "wygranej"
nie, ty się ponownie wygłupiłeś i nadal nie odpowiedziałeś na pytanie po co takie debile obostrzenia, które bardziej narażają na zakażenie, bo musisz pokazać cieciowi papier, zamiast tylko wziąć torbę z lady i odejść


@marv0oo: McDonalds w ten sposób wypełnia przepisy, pisałem już chyba ze 100x. Czemu rząd takie przepisy wprowadził? Nie wiem ale się domyślam. Pewnie by utrudniać życie niezaszczepionym by ci jednak się szczepili.
McDonalds w ten sposób wypełnia przepisy


@Moisze: a po co wprowadzili takie absurdalne przepisy?

Pewnie by utrudniać życie niezaszczepionym by ci jednak się szczepili.

I przy okazji utrudniać życie WSZYSTKIM i narażać WSZYSTKICH na zarażenie, bo przecież zaszczepieni też zarażają i mogą być zarażeni xD w normalnym wypadku zamawiasz jedzenie przez panel, płacisz kartą i odbierasz torbę z lady. Czyli masz ZERO kontaktu z obsługą. W tym wypadku musisz podchodzić do
narażać WSZYSTKICH na zarażenie


Jak taki zakaz dla niezaszczepionych naraża wszystkich na zakażenie?

bo przecież zaszczepieni też zarażają i mogą być zarażeni


@marv0oo: Ale ryzyko jest kilkadziesiąt procent mniejsze. Ponadto zaszczepieni zrobili wszystko co możliwe by zapobiec transmisji. Współczesna medycyna nie ma do zaoferowania nic więcej w kwestii covid. Jeśli to ma się kiedykolwiek skończyć to te 90+% musi się zaszczepić jak przy odrze.
Ale ryzyko jest kilkadziesiąt procent mniejsze.


@Moisze: ale jest i rząd Łotwy je tylko zwiększa

Ponadto zaszczepieni zrobili wszystko co możliwe by zapobiec transmisji.

Dlatego właśnie rząd Łotwy ich za to ukarał absurdalnymi przepisami ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Jeśli to ma się kiedykolwiek skończyć to te 90+% musi się zaszczepić jak przy odrze.

I widać, że traktowanie antyszczepów jak Hitler
Jak taki zakaz dla niezaszczepionych naraża wszystkich na zakażenie?


@Moisze: wykazałem Ci to w drugim akapicie - wcześniej przy zamawianiu przez automat na wynos miałeś ZEROWY kontakt z obsługą, a teraz masz kontakt z cieciem, który tam stoi X godzin i ma bardzo bliski kontakt z TYSIĄCAMI ludzi.
wykazałem Ci to w drugim akapicie - wcześniej przy zamawianiu przez automat na wynos miałeś ZEROWY kontakt z obsługą, a teraz masz kontakt z cieciem, który tam stoi X godzin i ma bardzo bliski kontakt z TYSIĄCAMI ludzi.


@marv0oo: Teraz nie wejdziesz nie będąc zaszczepionym do lokalu, raz się odbijesz od drzwi i już więcej nie przyjdziesz, ponadto pochwalisz się w internecie i inni niezaszczepieni też nie pójdą. Więc jednak nie
@Moisze: jak pisałem wyżej - szczepionka to nie kod na nieśmiertelność, dalej się możesz zarazić. A wprowadzając absurdalny przepis, że musisz się prawie dotknąć z cieciem, którego wcześniej dotykało kilkaset/tysięcy osób, to jest xD tego nie da się logicznie wytłumaczyć
Tylko że w tym porównaniu brakuje jeszcze ludobójstwa.


@Moisze: Poczytaj sobie jak początkowo Hitler traktował żydów xD
Zanim Adi postanowił "ostatecznie rozwiązać" ich kwestię, to Polacy byli nawet gorzej traktowani, a wielu Żydów nawet się cieszyło, że mieli swoją policję, swoich rządzących w gettach, swoje prywatne miejsca.
Hitler i jego ludzie doskonale wiedzieli, że Niemcy nie przejdą tak po prostu obok ludobójstwa. Wiec stopniowo zmniejszali żydom prawa, oddzielali ich od reszty
jak pisałem wyżej - szczepionka to nie kod na nieśmiertelność, dalej się możesz zarazić.


Gdyby to był kod na nieśmiertelność to pewnie nikt by nie wymagał by się szczepić, niestety przez dużą grupę antyszczepionkowców wirus krąży w społeczeństwie i chorują również zaszczepieni. Gdyby wyszczepienie na polio wynosiło 50% i wirus krążyłby w społeczeństwie to sytuacja byłaby dokładnie taka sama.

A wprowadzając absurdalny przepis, że musisz się prawie dotknąć z cieciem, którego wcześniej
ale można przestać być niezaszczepionym.


@Moisze: mam pomysł - przeróbmy Auschwitz na wielką siłownię i wrzućmy tam wszystkich z nadwagą, bo przecież grubasem też możesz przestać być, a nadwaga to choroba. Przez grubasów, którzy wyglądają jak kule w wieku <30 lat, potem mamy plagę zawałów i osób upośledzonych ruchowo.
@Moisze: skoro masz maseczki w pomieszczeniach i jesteś zaszczepiony, to ryzyko jest małe, a nawet jak jest, to przecież zaszczepieni mieli znacznie łagodniej przechodzić chorobę, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@marv0oo: Tylko że osoba otyła nie jest rezerwuarem wirusa otyłości jak osoby które z powodu swoich urojeń odmawiają szczepień w czasie pandemii, gdyby była woja i odmówili strzelać to też należałoby uszanować ich wybór?
skoro masz maseczki w pomieszczeniach i jesteś zaszczepiony, to ryzyko jest małe, a nawet jak jest, to przecież zaszczepieni mieli znacznie łagodniej przechodzić chorobę, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@marv0oo: No i zapewne przejdą ale niezaszczepionych będzie tam pewnie więcej niż tylko 1. Zresztą wiadomo że już nie chodzi o ograniczenie transmisji jak pisałem ci wyżej tylko o wyszczepienie jak
Tylko że osoba otyła nie jest rezerwuarem wirusa otyłośc


@Moisze: ale jest zagrożeniem dla siebie i zatyka naszą ułomną służbę zdrowia. A wystarczy nie żreć jak świnia i porobić ćwiczenia w domu codziennie przez ~godzinę.

które z powodu swoich urojeń odmawiają szczepień w czasie pandemii,

Mamy "pandemię" nadwagi od lat, a są ludzie którzy uroili sobie jakieś "body positive" i propagują chory i niezdrowy tryb życia jako coś normalnego (czekam aż