Wpis z mikrobloga

Miałem postanowienie noworoczne, że rzucam picie kawy. No i rzuciłem, od 1 stycznia 0 kawy (piłem 4-5 szklanek dziennie). Jednocześnie - nie wiem co pić :)

Woda mi się nudzi, nie chcę iść w słodzone napoje i herbaty, i trochę nie wiem co prócz wody jest faktycznie zdrowe - soki też mają teraz dużo chemii i cukru. Wymyśliłem wodę z cytryną, ale może macie lepsze pomysły.

#mikrokoksy
  • 32
@SRzeyamlon: woda z imbirem i cytryną (zalewasz gorącą wodą kilka plasterków imbiru, po kilku minutach wciskasz trochę soku z cytryny), zdrowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) może jakieś ziółka typu rumianek, mięta itp. Herbaty owocowe.
@SRzeyamlon: Sam rzucilem kofeine, juz kilkanascie tygodni. Nie wiem czemu nikt nie wspomnial o kawie bezkofeinowej do tego jakies ziola mieta,melisa, pokrzywa do wyboru do koloru. Herbata, yerba i cola tez maja kofeinę i to wcale nie mało więc odpadają. Do tego jeszcze zwykla woda gazowana może być spoko - można kupić saturator i samemu sobie gazować wodę wtedy wychodzą jakieś grosze za litr i nie trzeba tachac buteek ze sklepu.
@SRzeyamlon: Ja w zeszłym roku uznałem, ze 5-6 kaw dziennie to już trochę przesada i przestawiłem się na prawdziwe herbaty. Nie jakieś szczury z supermarketu, ale fajne, sypane, zaparzane po bożemu w odpowiedniej temperaturze i czasie. I jaka w tym jest różnorodność, głowa mała.