Wpis z mikrobloga

Miałem postanowienie noworoczne, że rzucam picie kawy. No i rzuciłem, od 1 stycznia 0 kawy (piłem 4-5 szklanek dziennie). Jednocześnie - nie wiem co pić :)

Woda mi się nudzi, nie chcę iść w słodzone napoje i herbaty, i trochę nie wiem co prócz wody jest faktycznie zdrowe - soki też mają teraz dużo chemii i cukru. Wymyśliłem wodę z cytryną, ale może macie lepsze pomysły.

#mikrokoksy
  • 32
@SRzeyamlon a dlaczego rzuciłeś kawę? Względy zdrowotne czy może coś innego? Ja osobiście lubię kawę ale ograniczyłem ją do max 2 filiżanek dziennie i trzymam się tego od lat. Wyrobiłem sobie zwyczaj picia jej po śniadaniu i obiedzie a pozostały czas popijam wodą. Nie lubię gazowanej ale czasem mieszam ją ze zwykłą filtrowaną bo CO2 obniża PH wody i powoduje, że jest przyjemnie kwaskowata
@SRzeyamlon: sypana herbata zielona, czerwona. grey.

sa tez "herbatynki" suszone owoce, hibiskus i zero herbaty w herbacie.

do tego nawet w kazdej zabce znajdziesz rooibos. to taka w sumie afrykanska herbata, ale nie herbata ;) mi osobiscie nie smakuje. grosze kosztuje.

osobiscie bardzo smakuja mi herbaty tych firm:

https://www.malwatea.com/pl/

https://big-active.pl/

znajdziesz w makretach bez problemu, a zrobisz sobie przeglad smaków jakie są. do tego na allegro maja niezle ceny, jak masz
a dlaczego rzuciłeś kawę?


@Kshaq: Byłem uzależniony plus rzułte zęby mam od niej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chcę przez miesiąc wyzerować uzależnienie i pić 1 dziennie, bo wtedy faktycznie czuje się boosta po wypiciu.
@SRzeyamlon: masz pełno napojów zero ze słodzikami cola, fanta, sprite, jakieś mirindy i pewnie pełno innych się znajdzie, nawet oranżada helena jest w wersji zero, nie ma co demonizować słodzików i starać się żyć w 100% zdrowo i szukać wszędzie chemii, wszystko jest dla ludzi w umiarkowanych ilościach

w sklepach typu biedra czy lidl obecnie bez problemu kupisz też wody gazowane smakowe bez cukru, w biedrze są nawet o smaku zielonej
@SRzeyamlon: w poprzednim poście zapomniałem wymienić jeszcze piw zero, o ile lubisz piwo oczywiście, wiadomo są lepsze i gorsze ale z braku laku czasem można, dla mnie carlsberg zero jest spoko, wychodzi 70kcal na butelke i jest dostępny w biedrze

no i dziwie się że jeszcze nikt tutaj nie wymienił napojów bolero w proszku, masz tyle smaków że możesz pić codziennie inny przez miesiąc