Wpis z mikrobloga

Znalezienie mieszkania i jego zakup to jest jakiś "rak". Deweloperzy nie podają cen - trzeba dzwonić, wypełniać jakieś formularze albo prowadzić jakieś dyskusje na czacie. xD Z rynku wtórnego pośrednicy mają problem żeby sprzedać. Najpierw nakręcają głupoty że mają x chętnych jadących z zaliczką. Jak już po kilku dniach się decydujesz i dzwonisz że za chwilę będziesz w biurze z zaliczką to w słuchawce jest: "EEEEEEEEEE YYYYYYYYY AAAAAAAA Bo... yyyyy... Właścicielka szuka też na własną rękę i tam chyba kogoś ma. Muszę zadzwonić się zapytać czy chce sprzedać". Po chwili SMS: "Odezwę się po 20". W między czasie na drugi telefon (dzwoniłem raz z służbowego i nie odebrała potem tylko z prywatnego kontaktowałem się) od tegoż pośrednika wpada SMS: "Joasiu przepraszam że tak późno, to nr księgi wieczystej:...". Okazuje się że to ten od mieszkania które chcesz kupić. xDDDDDDDDDDDDD Po chwili drugi SMS: "Przepraszam pomyłka". Nawet nie wie że ta pomyłka poszła do mnie. xD Ogłoszenie oczywiście na stronie biura i otodom wisi. No komedia. :))

To będzie mocna przeprawa.

#mieszkanie #zalesie #nieruchomosci
  • 10
@szczurek_87: tak to jest jak posrednik dziala na umowach otwartych, a nie wylacznosci - nic o stanie i aktulanej sytuacji nieruchomości nie wiem. Ale to tez wina sprzedajacych - ze sie boja wylacznosci i mysla ze lepiej dac do 10 roznych biur bo tak jest 10 razy wieksza szansa na sprzedaz xD

Co do deweloperów - to normalne, buduja sobie tym sposobem baze klientow - juz maja twoj mail i numer
@KromkaMistrz: "Co do deweloperów - to normalne, buduja sobie tym sposobem baze klientow - juz maja twoj mail i numer tel i moga sie spamowac kolejnymi inwestycjami i nowymi etapami."

A co mi po tym, to nie towar który wymienia się co chwila żeby spamować mi skrzynkę. Normalnym by było wchodzę na www - patrzę czy mnie stać, czy mi odpowiada i elo. Tak mam w to po prostu wbite po
, cena od do i mam parę mieszkań i patrzę na układy. Czemu to nie jest standardem (°°


@Fafu: bo mają pełno mieszkań z ujowymi układami i bezsensownymi metrażami gdzie jest mały salon, duża sypialnie, nieustawne i chcą to opchnać a jak Ci dadzą full schemat to zamiast brać crap z braku laku, to będziesz brać to najlepsze.