Wpis z mikrobloga

@Norbercikk: To taka mała dygresja, bo nie o Pawłowicz jest wpis, ale sama postać Krystyny NIGDY nie przestanie mnie zadziwiać. Wiem, że nie to miałeś na myśli, ale warto podkreslić, że tytuł Pawłowicz nie jest bezwartościowy. Ona jet dużym autorytetem prawniczym, kimś kto naprawdę dobrze zna się na tym co robi i przez lata była naprawdę poważnym naukowcem. Ciężko w to dziś uwierzyć, tym niemniej wcale nie uważam, żeby jej działalność
To taka mała dygresja, bo nie o Pawłowicz jest wpis, ale sama postać Krystyny NIGDY nie przestanie mnie zadziwiać. Wiem, że nie to miałeś na myśli, ale warto podkreslić, że tytuł Pawłowicz nie jest bezwartościowy. Ona jet dużym autorytetem prawniczym, kimś kto naprawdę dobrze zna się na tym co robi i przez lata była naprawdę poważnym naukowcem. Ciężko w to dziś uwierzyć, tym niemniej wcale nie uważam, żeby jej działalność twitterowa przekreślała
@t3tris: szczerze mówiąc nigdy o niej nie słyszałem jako naukowcu.
Ona jest teoretycznie ekspertem z zakresu prawa publicznego i nie kojarzę żadnej z jej prac. A w przypadku prawnika, wg mnie miarą tego jak dobrym jesteś naukowcem jest to jak dobrze umiesz połączyć warstwę teoretyczna z praktyczną przydatnością.

Habilitację uzyskała jakieś 30 lat po zdobyciu tytułu doktora.

Dla porównania jeden z ludzi z jej pokolenia prof. Marek Safja habilitację zrobił w
Ona jet dużym autorytetem prawniczym, kimś kto naprawdę dobrze zna się na tym co robi i przez lata była naprawdę poważnym naukowcem


@t3tris: i dlatego wystapila w ostatnich miesiacach (czy tsm tygodniach) jako sedzia we wlasnek sprawie xDDDD?

Dzialalnosc tego osobnika na twitterze powinny KOMPLETNIE PRZEKRESLIC jej jakiekolwiek szanse na funkcje publiczne, a juz tym bardziej jako sedziego TK. Niestety, zyjemy w strasznych i zacofanych czasach
@Niemamwiedzy: Jest mi o tym mega niezręcznie pisać, bo sam nie jestem prawnikiem, powtarzałem jedynie coś, co słyszałem od znajomych prawników - twierdzili oni, że na publicznym prawie gospodarczym Pawłowicz zna się bardzo dobrze. Ten podręcznik którego jest jednym z autorów (innym jest Gronkiewicz-Waltz) też podobno bardzo spoko.

@little_muffin: "w cywilizowanych krajach takich nie spotkasz" - bold statement. Znajdź mi wobec tego JEDEN kraj, który spełnia te założenia - że,