Wpis z mikrobloga

Biegam od jakiś 4 miesięcy progres jest cały czas bo z tempa 8 min/km zszedłem do 6min/km biegam zazwyczaj na 5 km, lecz biegam bez żadnego planu czy tym podobne od poprostu 3/4 razy w tygodniu 5 km, i właśnie chciałbym bardziej sprecyzować moje treningi żeby progresować jak najlepiej i jestem tutaj z zapytaniem czy ktoś może podrzucić jakiś plan treningowy ?
#bieganie #trening #ruszdupe
  • 6
@QiZiW: ale plan na co? Na bieganie jak najszybciej 5km, na polmaraton w sensownym tempie, na maraton zeby medal dostac?

Przy tych statach, progres bedziesz mial jak wrzucisz sobie dowolny plan z netu, ulozony z sensem i w miare dopasowany do twoich mozliwosci.

Bieganie.pl, treningbiegacza.pl, bieganie metoda danielsa, biegiem przez zycie skarzynskiego i dziesiatki innych stron i ksiazek.
Szukaj, poczytaj, pomysl, sprobuj dopasowac do siebie i bzikaj... naczy tfu biegaj (
bez żadnego planu czy tym podobne od poprostu 3/4 razy w tygodniu 5 km, i właśnie chciałbym bardziej sprecyzować moje treningi żeby progresować jak najlepiej i jestem tutaj z zapytaniem czy ktoś może podrzucić jakiś plan treningowy ?


@QiZiW: nie zmieniaj nic, dalej wychodź na 5km albo na 40 minut. Żadne plany treningowe nie są potrzebne dopóki nie biegasz piątki poniżej 20 minut.
@QiZiW: po sobie i kilkunastu znajomych zauważyłem, ze plany "psują" troche bieganie(bardzo duzo zalezy od charakteru czlowieka).
Teraz biegasz na luzie i bez spiny o cokolwiek. Jak masz plan to musisz go zrealizowac, jak plan zakladal 10km, a ty miales sile tylko na 6km to jestes na siebie zly. Masz energie na duzo więcej niz w planie? To wtedy Masz dylemat czy czasem nie przedobrzysz itp. Finalnie wychodzi na to, ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass: jak zaczynam biegać na luzie i bez spiny to robie 50 km tygodniowo.
Jak mam cel to to tyle robie tygodniowo.

@QiZiW: przejdź sie na parkrun jutro rano gdzieś w okolicy.
Zapisz się na jakiś półmaraton.
Zapisz sie na jakiś bieg górski.
Albo zawody BnO czy ironman czy ultra.
A potem pomyśl chciałbym być piec minut szybszy.
Poszukaj planu pod to i go zrealizuj.
Jak się uda to zastanów