Wpis z mikrobloga

Dlaczego szury nie podzielicie się tym obrazkiem? Każde machnięcie pałką w Australii rokuje nowym znaleziskiem o represjach, każda informacja o przyroście zakażonych w kraj o wysokiej wyszczepialności to gwarant płomienia na głównej. Czemu nie podajecie najważniejszej statystyki? Za 10 lat też usiądziecie i stwierdzicie, że jednak "mainstream" miał rację? Czy znowu trzeba będzie przełknąć gorzką pigułkę, tak jak wtedy gdy prezydent-mem okazał się zamordystą, a KOD miał jednak rację? Że Korwin i jego banda nie są za wolnością, a wolność pragną ograniczać? Jak można być tak zadufanym w sobie by móc zakładać, że ma się lepszy osąd niż specjaliści zajmujący się całe życie tym jednym tematem?

Jak zawsze Polak przed szkodą i po szkodzie głupi
#covid19 #szczepienia #koronawirus
Pobierz
źródło: comment_1641553200e1vnAcWrna5z5cq3ionThA.jpg
  • 19
@BrandLivesMatter: Czyli w Polsce stukając w parapet patykiem łatwiej jest dostać się do szpitala niż w nowoczesnej Australii? Tak wynika z ilości hospitalizacji. A może wypowiesz się na temat bliższego nam Izraela?
@Bordomir: Jasne, że między krajami są różnice metodologiczne, nie mniej różnice w danych są przytłaczające. Jest to najbliższa prawdy informacja jaką możemy uzyskać.

@hansschrodinger: Ale COVID-19 się nie leczy, co najwyżej ciężkie przypadki mogą wymagać interwencji medycznej w szpitalu. Stąd podaję wykres HOSPITALIZACJI, który jednoznacznie wskazuje, że ciężkich przypadków jest zdecydowanie mniej w innych krajach. Powód jest oczywisty i związany ze szczepieniami, czego szury nie potrafią zaakceptować.
@Tremade to jest żadna informacja. Porównanie dwóch różnych wykresów z wprowadzającym w błąd opisem. To książkowy przykład dezinformacji.

A to co żeś napisał do @hansschrodinger to już nawet nie jest śmieszne. Oczywiście, że każdą infekcje się leczy. Choćby objawowo. A o wykresach jak wyżej. siejesz dezinformację i zasługujesz na bana.
@Tremade:

Ale COVID-19 się nie leczy,


a co to za szurskie teorie? oczywiście że sie leczy, są oficjalne zalecenia co do leków

Nawet dr Niedziele się obudził i zobaczyl że za dużo ludzi nam umiera w domu:

https://www.wykop.pl/link/6442607/rzadzacy-po-2-latach-pandemii-mowia-o-leczeniu-przedszpitalnym/

A tu świeże badanie z Włoch:

Pacjentów podzielono na 2 grupy: grupa 1 (n=85) była leczona jak najszybciej (<72 godz. od wystąpienia objawów), a grupa 2 (n=73) była leczona >72 godz. od wystąpienia
@Tremade jak to jak? Tak jak każdą inną chorobę wirusową. Po ustaleniu przyczyny infekcji lekarz:
- zwalnia chorego z pracy (w przypadku covid nakłada się w porozumieniu z sanepidem izolację), tak, aby organizm mógł odpocząć
- zaleca się spożywanie płynów - gorączki powodują, że równowaga elektrolitów jest zachwiana
Na każdy objaw jest jakiś lek. ból gardła to płukanie gardła, katar to dmuchanie nosa i sterydy i tak dalej i tak dalej. jeśli
@hansschrodinger: @Bordomir: Poważnie? APAP i Budezonid to są powszechnie dostępne leki, byłem zarażony w szczycie drugiej fali i bezproblemowo następnego dnia zostałem przyjęty do lekarza oraz skierowany na badania, a nie byłem w grupie ryzyka. Jak na razie to wy się poruszacie w sferze opinii, proszę o jakieś dane obalające powyższe liczby i wykazujące brak związku ze szczepieniami.

Skąd założenie, że w Australii wcześniej przepisuje się APAP i Budezonid niż
@hansschrodinger: To są specjalistyczne leki podawane dopiero przez pogotowie, bądź w szpitalu. Jeszcze nie widziałem lekarza przepisującego samodzielne dawkowanie np. heparyny drobnocząsteczkowej. Praktycznie leczenie nie wykracza poza L4, APAP, płyny.

Nikt z was jak na razie nie podważył wysokiego poziomu hospitalizacji zarażonych.
@Tremade:

To są specjalistyczne leki podawane dopiero przez pogotowie, bądź w szpitalu. Jeszcze nie widziałem lekarza przepisującego samodzielne dawkowanie np. heparyny drobnocząsteczkowej. Praktycznie leczenie nie wykracza poza L4, APAP, płyny


no chyba kurła nie bo o to już pytałem tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/62595099/pytanie-do-tutejszych-lekarzy-czy-to-prawda-ze-mac/

Nikt z was jak na razie nie podważył wysokiego poziomu hospitalizacji zarażonych.


w którym miejscu sie z tym nie zgodziłem?