Wpis z mikrobloga

12 stycznia odbędzie się głosowanie w sprawie Lex Czarnek.
Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, jeśli dyrektor szkoły lub placówki oświatowej nie zrealizowałby zaleceń wydanych przez kuratora oświaty, to mógłby wezwać go do wyjaśnienia, dlaczego tego nie zrobił. Jeśli dyrektor nadal nie realizowałby zaleceń, kurator mógłby wystąpić do organu prowadzącego szkołę lub placówkę z wnioskiem o odwołanie dyrektora w czasie roku szkolnego, bez wypowiedzenia.

Jeśli projekt nowelizacji ustawy wejdzie w życie, to rola kuratorów oświaty zostanie znacząco wzmocniona. To właśnie kuratorzy będą mieli decydujący głos przy wyborze dyrektora szkoły i jego odwołaniu, co zdaniem przeciwników lex Czarnek wprowadzi "ręczne sterowanie każdą szkołą".

Na zdjęciu poniżej małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która swego czasu dość mocno była promowana na wykopie przez #4konserwy bo rzekomo miała walczyć o szkołę wolną od ideologii, wszyscy wiemy jak ta walka się skończyła i jaka ideologia rozpełzła się teraz po polskich szkołach.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #prawo #szkola #polska #bekazpisu #nauka
saakaszi - 12 stycznia odbędzie się głosowanie w sprawie Lex Czarnek.
Zgodnie z proj...

źródło: comment_16413636616JqSiFD0nGCnNwEGeLIRuo.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@saakaszi: nie moge się doczekać jak te katolickie oszołomy ogarną wreszcie, że przeciętny dzieciak woli posluchać jakiegoś kpopu czy tam pograć na kompie niż tasować się do żołnierzy wyklętych i JP2 ¯\_(ツ)_/¯ (liczę na szybsze techno w kościołach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale spokojnie spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) im więcej papieża i polskości w szkole tym szybciej zlaicyzujemy i unormalnimy młodych. Nic tak nie odpycha jak nachalna propaganda


@KupaNaStole: Niby tak, ale szkoda pokolenia, które zamiast normalnej edukacji wg standardów europejskich, będzie karmione katolickim guślarstwem.

Mi by było osobiście szkoda tych zmarnowanych lat.
  • Odpowiedz
@saakaszi jeszcze 5 lat i czeka mnie ten horror z synem. Ja antykatol, synek nie chrzczony. Mam nadzieję że w dużym mieście jakim jest Łódź znajdę szkołe wolna od tego ideologicznego gówna o jezusku.
  • Odpowiedz
Sorry, ale dyrekcja w szkołach często robi sobie państwo w państwie i gdyby nie pomoc kuratorium oraz ministerstwa, zwykłych formalności bym nie załatwiła przez najbliższe nie wiem? 10 lat? Bo to 2 lata trwało bym mogła odebrać zwykle dokumenty. Dyrektor stwierdziła - „nikt mnie nie zmusi, bym je podpisała” No jednak tak
  • Odpowiedz
@jPaolo2: otóż bardzo dużo. Katole się starzeją i w końcu umrą a tymczasem do szkół chodzą praktycznie dwa pokolenia przedział 7-18 lat, to zrobi ogromną różnice już za niedługo
  • Odpowiedz
@jPaolo2: Tak ale z roku na rok jest ten procent mniejszy. Spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano hehe. Poza tym jak ktoś nie miał najmniejszego kontaktu od małego z kościołem to nie pójdzie tam na starość bo nie wiąże tego z czymkolwiek
  • Odpowiedz