Wpis z mikrobloga

@tank_driver Powoli traci siłę nasdaq, a przecież i tak go za uszy trzymają wielkie spółki, zobaczymy co będzie jak i na nich będzie korekta
Swoją droga ładny moment do jakiejś korekty na Apple, jak media zaczęły wypisywać jak to nie przebili z hukiem 3 bilionów kapitki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Swoją droga ładny moment do jakiejś korekty na Apple, jak media zaczęły wypisywać jak to nie przebili z hukiem 3 bilionów kapitki ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Keitashin: I dokładnie to zostało dzisiaj zagrane, a podparte raportem JOLTS (dane są po to by ruszać rynkiem).
3 tyg temu dax po 15 050 był i nie wszedłem po same jaja....


@Chris_Karczynski: Eee, nie żałuj. Sytuacja jest dynamiczna, co kilka tygodni nowy wariant, obostrzenia itp. Nikt nie wie jak rynki zareagują, to że raz up nie znaczy że i drugi będzie w tą stronę.
@Keitashin: Trzymam, nauczyłem się nie zamykać na stracie tam gdzie są spore szanse na rychły powrót i nie dojście do poziomów przy których broker domaga się jałmużny. Broker XTB, trzymam do 4628. Swapy żrą trochę ale i tak lepsze to niż płukanko, od kiedy trzymam się tej zasady to mam całkiem dobre wyniki (w zeszłym roku konto x3).
Ja na SP500, kiszę jeszcze od zeszłego roku. Zejdzie, Dax też zejdzie - kwestia czasu. Statystycznie trzymać się powinni do połowy stycznia, wujek Joe podgrzał nadzieję kolejnym mega pakietem dodruku.


@tank_driver: Skąd taki scenariusz? Zastanawiam się nad SP500 w dłuższym okresie, 2-3 lata.
@wiktorek_pl: Poobserwuj co się ostatnio działo po szczytach, zawsze był powrót. Rynek słabnie, średnie kroczące gonią, w USA będzie skrócenie skupu i podniesienie stóp - to pewne. Nie zabije to rynku ale ograniczy jego wzrost, część inwestorów wróci do instrumentów które płacą mniej, ale pewniej.
@wiktorek_pl: No i właśnie dlatego nie pchałbym się teraz w longa na 2-3 lata. Za 2-3 lata i owszem ale aktualnie wszystko jest wygrzane, wieksza korekta to kwestia kilku, kilkunastu tygodni - wpłynie na nią głównie polityka Fedu. Rynek musi też oczyścić się po kryzysie i nienaturalnym, irracjonalnym wzroście. To są moje opinie, zrobisz jak uważasz.
@tank_driver Dochodzę do tych samych wniosków, jeżeli są szczyty i widzę słabość to wolę przetrzymac, a nie dać się presji. Niestety nie zawsze mi to wychodzi, najgorzej, że nie trzymałem się swojego scenariusza i na tym najczęściej tracilem.
Swoją droga pamietam Cię jak zaczynalem, już wtedy byłeś spoko na rynku, teraz przynajmniej wiem o czym mówisz :D
@Keitashin: Szczerze to gram 10x rzadziej niż na początku, bardzo często przy TP na powiedzmy +250 EUR udaje mi się wjechać na - 300 EUR ale mam na to totalnie wywalone. Gram w oparciu o wolumen (po którym widzę że robi się nerwowo, stosuje też WFO Glinickiego), o średnie kroczące (dwie, SMA 48 i 96) oraz o poziomy FIBO ale to bardziej w kierunku orientacji (żeby 'wytłumaczyć sobie' nagły, krótkotrwały zwrot.
Od ilu lat tak się mówi? Od 9?


@wiktorek_pl: Kryzys miał nastąpić w październiku 2019 roku, wyłapał go u nas T21 jak banki nie chciały sobie pożyczać pieniędzy na overnight repo. Wkroczył Fed, przykleił plaster na ranę i poszło. W grudniu wleciał Covid, po przestraszeniu końcem świata Fed tym razem zalał ranę razem z pacjentem i wizja łatwego zysku poszła w świat. Problem jest dzisiaj taki że coraz głośniej mówi się