Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marselihno: no właśnie myślałem, że jak na przykład ktoś ma tam 300k do spłaty i raty po 1200 i nagle mu wzrosły do 1700 to po prostu szybciej spłaci :P w takim razie współczuję kredytobiorcom :/
@qqterens: To by było po prostu nadpłacanie rat. Co to to nie. Rośnie koszt całkowity kredytu.

Kredyt bierzesz niejako "w ciemno" na podstawie zmieniających się w czasie kryteriów i godzisz sie na to albowiem tu jest Polska i tu banki dyktują warunki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mmmkurla: nie jestem ekonomistą i nigdy nie interesowałem się wzięciem takiego kredytu dlatego pytam, ale jakbym miał to robić to analiza mocno wtedy różnych scenariuszy. Jak bym wziął kredo bez takiej wiedzy i nagle bym się dowiedział, że mam 200k więcej do spłaty to chyba bym se w łeb strzelił :/
Kredyt bierzesz niejako "w ciemno" na podstawie zmieniających się w czasie kryteriów i godzisz sie na to albowiem tu jest Polska i tu banki dyktują warunki.


@Mmmkurla: w innych krajach kredyty hipoteczne działają inaczej? Pytam z ciekawości, bo nigdy nie miałem powodu interesować się jak to działa poza PL.
w innych krajach kredyty hipoteczne działają inaczej? Pytam z ciekawości, bo nigdy nie miałem powodu interesować się jak to działa poza PL.


@kuraku: działają lepiej bo są w strefie Euro więc masz dużo niższe oprocentowanie (ujemne stopy procentowe) i dużo łatwiej o stałe oprocentowanie na cały okres kredytowania w porównaniu do max 5 lat w Polsce.
Takie pytanko; rozumiem, że raty kredytów hipotecznych rosną jak podnoszą stopy, a kwota całkowita do spłaty zostaje taka sama czy robi się większa ?


@qqterens: kwota kapitału do spłaty jest taka sama, ale rata kredytu to także odsetki, a one urosną. Czyli jeżeli chciałbyś spłacić cały kredyt to nic nie zmieni się. Dlatego symulacje całkowitego kosztu kredytu przy zmiennym oprocentowaniu (spłacanego zgodnie z harmonogramem) są z czapy.