Wpis z mikrobloga

#ruchnarodowy #bosak

Taka naszła mnie wczoraj refleksja w łóżku nt. RN i Bosaka.

Bosak powiedział w "Tak czy nie", że jeśli tęcza najwidoczniej komuś nie pasuje i wzbudza negatywne emocje, to trzeba ją zlikwidować. Tylko, że to można przełożyć na sam Ruch Narodowy, który my skrajne poglądy i przyciąga pewne grupy, które dewastują wszystko wokoło i robią rozróby t też wzbudza negatywne emocje. Tak więc Ruch Narodowy też powinno się rozwiązać.

Nie jestem tutaj po stronie tego idioty z SLD i jego towarzyszki Gozdyry, ale ciekaw jestem jakby Bosak na to odpowiedział.
  • 24
@ciepol: Tutaj trzeba zauważyć, że marsze i demonstracje to jedna z podstawowych form wyrażana swojego zdania, poglądów danej społeczności, i zbytnie ograniczanie tego prawa może podchodzić pod brak wolności słowa. No ale jeśli by był spory nacisk ze strony społeczeństwa (nie mediów, bo one tu najwięcej krzyczą) i taka potrzeba, to poza tym jednym zastrzeżeniem nie widziałbym problemu.
@TypowyPolskiFaszysta: ok. generalnie chodziło mi o to, żeby potępić akty chuligaństwa, wszystko jest od tego lepsze.

i pamiętaj o tym, że władza została wybrana większością głosów w demokratycznych wyborach na jasnych zasadach. głosując na taką a nie inną opcję ludzie dali pewnym osobom konkretną władzę, którą (także inni) powinni uszanować.

więc jeśli władza brnie w coś, to pośrednio jest to też głos wyborców tej władzy. taki (być może niestety) urok demokracji