Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę
Generacja PS3 i Xboxa 360 chyba była najbardziej kultowa. Owszem PS2 było hitem i dużym krokiem naprzód ale to w kolejnej generacji doświadczyliśmy wykorzystania internetu, normalnej przeglądarki, trofeów, funkcji społecznościowych, różnych aplikacji, masy chyba najlepszych gier jakie powstały jeśli chodzi o podział na generację, grania na multi, bezprzewodowych padów, gigantycznego skoku w grafice. Kurde to miało zajebisty klimat. Mimo że nie miałem PS3 i x360 e czasach ich świetności to bardzo tego żałuję. Przez kilka lat przymierzałem się do x360 ale jakoś nie finalizowałem zakupu. W końcu 6 lat temu kupiłem PS3 ale potem je sprzedałem. Dziś od kilku miesięcy #!$%@? tylko na nim. Batmany, wszystkie dobre GTA, bully, od cholery nfsów z opcją emulacji z ps2 tych klasycznych, asasyny, RdR, uncharted, tlou, gran turismo, ciężko dalej wymieniać bo tego jest od groma... Ech piękne to musiały być czasy dla osób które miały te konsole i zagrywalt się na multi w modern warfare. Ja ten klimat czułem na pc ale w kilku grach. Szkoda że w Polsce PS3 i x360 nie mają dużego grona społeczności i nawet na wykopie jest o nich strasznie cicho.
Przerobione PS3 to istny kosmos. PSP PSX PS2 PS3 i retroarch. Nie do ogrania
#ps3 #xbox #xbox360 #gry #feels
  • 21
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@zGdyniMlodyG: brak wstecznej kompatybilności PS to coś za coś ktoś powinien dostać po pysku ( ͡° ʖ̯ ͡°) tyle super tytułów praktycznie przepadło bo ludzie nie będą się decydować na starą konsole jako dodatkowy sprzęt

Dla całej reszty, nie bojącej się przestarzałej grafiki i mało wygodnych kontrolerów, jest to zaś super gratka bo za 500zl masz przyzwoitą konsole z zestawem gier nawet i całe paczki tytułów bo
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: moje miasto jakoś przespało ps3 bo nigdzie u swoich kumpli czy znajomych tej konsoli nie widziałem na oczy w momencie jej egzystencji. Dopiero niedawno w sumie dowiedziałem się jak ta konsola wyglądała wizualnie. Może też przez fakt, że w tymtych latach na moim zadupiu była bieda co sama umierała z głodu. Pykało się jeszcze na pegazusach czy ps 1 i 2. 360 za to u kilku osób była, nie wiem
  • Odpowiedz
@bowsette: Miałem podobną sytuacje jak i Ty, w końcu udało mi się kupić ps3 za hajs ze zbioru truskawek chyba, mój mózg miał problem z ogarnięciem takiego przeskoku technologicznego, wi-fi, blu-ray, pady bez kabla to jakieś czary były, niby beka ale dla chłopa z ciężkiej wsi to było coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zGdyniMlodyG: co do kultowości to chyba kwestia optyki, siódma generacja owszem, była kolejnym przeskokiem jeśli chodzi o grafikę i wejście w internet, ale z mojego punktu widzenia gry wszystkich platform bardzo się zrównały, dużo tytułów konsolowych wychodziło też na PC i nie było aż takiego rozdzielenia pomiędzy japońskim konsolowym światem a takim europejsko-amerykańskim jak przy PS2, rynek się stał bardziej "wyważony". No i też dla mnie od tej siódmej generacji to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Generacja PS3 i Xboxa 360 chyba była najbardziej kultowa


@zGdyniMlodyG: XDDDDDDDDDDDDDD

Kultowa to może być rewolucyjna PS1, a nie PS3. OPie nie pisz bzdur. PS3 żadną rewolucją nie było, a wręcz krokiem w tył dla kreatywności i różnorodności gier z PS2.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zGdyniMlodyG: PS1 - rewolucja: pierwszy sprzęt zaprojektowany od podstaw do gier 3D, nowe IP, radosna zabawa i eksperymenty deweloperów z grami i miechanikami, a nawet świetne kampanie reklamowe (reklamówki kręcone przez chyba Lyncha), raczkujące hombrew,
PS2 - znaczący skok grafiki, "ujażmienie" do końca, większa moc - większa różnorodność gier (symulator komara XDD), dalej wiele nowych IP, większosć gier jest nadal grywalna po latach, hombrew (scena nadal coś dłubie),
PS3 - lepsza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Defender: owszem pierwszy kloc miał XBL, ale co z tego skoro niedostępne w Polsce. Dobrze pamiętam te czasu, bo sam dużo grałem na 1 xklocku w multiplayer min. w COD przez Xkai, ale to nie to samo. W PS2 za to był zupelnie darmowy online, gier z obsługą netplay nie było dużo, ale są hardkory, ktorzy graja multi na PS2 do dzisiaj.
  • Odpowiedz
@Defender: xD w ps3 i x360 dopiero pojawił się normalny multik. na ps3 pojawiły się rozbudowane gry na kilkadziesiąt godzin które nie były jrpg. nie mówię że ten gatunek jest zły ale #!$%@? no, jakoś mnie do niego nie ciągnie xD na ps3 znalazłem nanwięcej gier które mnie interesowały. na ps4 detale są nieco fajniejsze, wyższa rozdzielczość, ale brakuje mi tam większej liczby mocniejszych tytułów, bo imo to ps3 miało ich
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: z większą nostalgią jednak wspominam PS2. To tam zadebiutowało w 3D GTA, gran turismo trzymało adekwatny poziom, a seria god od war otrzymała najlepszą chyba część (II). W dodatku gry nie były jeszcze tak zunifikowane między platformami (była wyraźniejsza granica między światem PC i konsol), były obecne typowo japońskie produkcję (nie tylko jrpg). No i złota era DVD z wypożyczaniem filmów co sobotę ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz