Wpis z mikrobloga

@ArnoldZboczek: postoją jeszcze co najmniej 50 lat. Nawet nie masz pojęcia jak to jest pancernie wykonane. To już nowe bloki wybudowane po 2000 zaczną się walić jak wielka płyta.
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: a gdzie odpowiedź nigdy?, posłuchaj mnie, lata temu nie pamiętam dokładnie roku ale chyba koło 2000 roku, był taki typ, nie pamiętam czy miał jakieś motywy ale rano w święta (chyba) wielkanocne. Typ odkręcił gaz w piwnicy, nastąpił wybuchł co spowodował zniszczenie 2 pierwszych pięter, blok osunoł się i nic się nie stało. Te bloki są niezniszczalne.

  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: witam, chyba nigdy. Blok z wielkiej płyty dobrze postawiony, tj. z prawidłowo zalanymi łączeniami płyt i osłonięty przed wilgocią (czyli w tej chwili niemal każdy w PL) przetrwa nas wszystkich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Wielka płyta bez żadnej konserwacji stoi sobie w Czarnobylu jak gdyby nigdy nic od niemal 40 lat i nie wygląda jakby miała się zawalić. Stawiam że nie będzie za naszego życia żadnego większego problemu z wielką płytą.


@Vvam: Nie w Czarnobylu a Prypeci i oczywiście że się zawalają bez konserwacji.
NH35 - > Wielka płyta bez żadnej konserwacji stoi sobie w Czarnobylu jak gdyby nigdy ...

źródło: comment_16412412075LPI01Q2D02wBnqi4Q5SF9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: No przecież było kilka lat temu ciśnięte przez deweloperów, że wielka płyta zawali się za kilka lat i trza kupować nowe mieszkania, aż doszło do tego, że nawet powołali jakieś komisje i wyszło, że bez konserwacji wielka płyta wytrzyma 120 lat od postawienia, a z konserwacją to ch wie ile. No i temat ucichł.
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: Ja mam lepsze pytanie. Jeśli blok zawala się w 100-200 lat to czemu kupujemy te mieszkania, skoro ledwo je wnukom można przekazać a kasa gigantyczna?

Zwłaszcza że nowe budownictwo robione na szybko i z kartonu wygląda mniej solidnie niż prlowska płyta
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: hmm myśle że prędzej coś się zfajczy, szczególnie bym brała pod uwagę instalacje które nie młodnieją. Do tego dorzućmy pomysłowość użytkowników(np. podłączanie indukcji do niezmienionej instalacji).
  • Odpowiedz