Wpis z mikrobloga

Na stronie wyborczej jest już tekst o Pegazusie, niestety póki co za paywalem, trzeba czekać na przedruki innych portali, nie mogę wkleić całości, ale trzymajcie takie kąski:

Nie wiedzą też, że w lipcu tego samego roku ówczesna premier Beata Szydło spotkała się wraz z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela Beniaminem Netanjahu. Rozmawiali o "zacieśnieniu współpracy m.in. w obszarze innowacji i wysokich technologii". To wtedy zapadła decyzja o sprzedaży rządom Polski i Węgier licencji na Pegasusa. Dziś wiemy, że za pośrednictwem tego systemu na Węgrzech inwigilowani byli opozycyjni dziennikarze.


***

Szczegóły operacji zakupu Pegasusa pokazuje datowane na 14 września 2020 r. postanowienie Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, który w Ministerstwie Finansów badał zażalenie Najwyższej Izby Kontroli na odmowę wszczęcia postępowania w sprawie złamania przepisów przy kupnie systemu. Rzecznik ponownie odmówił wszczęcia postępowania, ale podzielił wiele uwag NIK, zaś treść jego postanowienia odsłania kolejne elementy całego procesu.


https://wyborcza.pl/7,75398,27966080,jak-ziobro-kupowal-pegasusa-dla-cba.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

#polska #prawo #terroryzm #bekazpisu #ciekawostki #neuropa #4konserwy
saakaszi - Na stronie wyborczej jest już tekst o Pegazusie, niestety póki co za paywa...

źródło: comment_1641188397nxEtALeo95s1iHFaeqyxHf.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
przyrównuje policję do prywatnej gazety i nie widzi nawet jakie to porównanie jest durne


@Khaine: powiedz to wolnym mediom ktore uważaja że taka role pelnia monitorujac machlojki politykow by suweren mog odsunac ich od wladzy.
  • Odpowiedz
powiedz to wolnym mediom ktore uważaja że taka role pelnia monitorujac machlojki politykow by suweren mog odsunac ich od wladzy.


@Tranzystor_IGBT: Czyli mają być za darmo albo zamknąć działalność i nie monitorować wcale? xD Okej, kiedy się zapisujesz do PiSu? Myślę że spodoba im się ten pomysł xD

Kurde, a ja głupi po prostu wykupiłem abonament na GW uznając że ich treści są przynajmniej zazwyczaj tego warte i przegapiłem przy
  • Odpowiedz
@Khaine: oj cos na prawde ciezko z mysleniem. Jakis konkurencja dziala bez paywalli i ma sie dobrze. No chyba ze ten artykuł to jedyna publikacja GW w tym miesiacu, nie czeripa zyskow z reklam i jesli odpowiednio duzo ludzi nie wykupi dostepu to upadna xD. Tak samo jak operatorzy komorkowi ktorzy przeżywaja finansowe katusze odkad numery alarmowe sa za darmo.
  • Odpowiedz
Jakis konkurencja dziala bez paywalli i ma sie dobrze


@Tranzystor_IGBT: Która konkurencja? Rzeczpospolita która musiała sprzedawać udziały i też miała paywalla? xD Polityka która też ma paywalla? No która papierowa gazeta o jakiejś konkretnej jakości nie ma paywalla? xD

Widocznie nie da się utrzymywać poważnej nie-brukowcowej gazety w inny sposób już i tyle.
  • Odpowiedz
ja mam prawo wyśmiewać roszczeniowego komucha


@Khaine: Śmiejemy to się z ciebie, przygłupie. Niech sobie mają artykuły za paywallem. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Nie wiem tylko po co wczoraj Tusk reklamował jaki to artykuł będzie mocny i będzie się działo. Jakby faktycznie tam było coś wartego uwagi, to ten jeden tekst by udostepnili za friko, ale jak widać to kolejny wynik POTĘŻNEGO śledztwa, o którym nikt nie musi
  • Odpowiedz
Śmiejemy to się z ciebie, przygłupie. Niech sobie mają artykuły za paywallem. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Nie wiem tylko po co wczoraj Tusk reklamował jaki to artykuł będzie mocny i będzie się działo. Jakby faktycznie tam było coś wartego uwagi, to ten jeden tekst by udostepnili za friko, ale jak widać to kolejny wynik POTĘŻNEGO śledztwa, o którym nikt nie musi wiedzieć, oprócz kilku subskrybentów.


@rolnik_wykopowy: No i
  • Odpowiedz
No która papierowa gazeta o jakiejś konkretnej jakości nie ma paywalla? xD


@Khaine: mmm papierowa, zeby pasowalo pod teze xD

Widocznie nie da się utrzymywać poważnej nie-brukowcowej gazety w inny sposób już i tyle.


No to fajnie, tylko ze subskrypcje wykupia tylko ludzie ktorzy sa stanowczo antyrzadowi, a im nie trzeba udowadniać ze pis to gowno. Wiec gdzie ta wielka "misja mediow"? No chyba ze ich misja jest nakrecanie circlejerku,
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Zakoduj sobie do tego zakutego łba, że gazety OD ZAWSZE zarabiały w ten sposób xD

Jeszcze z czasów przed internetem gdzie jakiś uliczny krzykacz reklamował że jest jakaś sensacja w gazecie i żeby kupować, to się dowiecie o co chodzi xD
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Widocznie nadal ma ekonomiczny sens, bo to GW przez swoich dziennikarzy śledczych to produkuje a nie internetowe gazetki utrzymujące się tylko z reklam które potem to kolportują. Kopiowanie newsów z innych gazet to zapewne znacznie mniejszy koszt niż tworzenie od zera poprzez dziennikarstwo śledcze.
  • Odpowiedz
Ja mam beke z tego, ze jak im sie dupa pali to pozuja na wielkich idealistow, straznikow demokracji ktorzy niemal pro-bono chronia polakow przed autorytaryzmem. XD


@Tranzystor_IGBT: A ja mam bekę z tego, że Lewica pozuje na jakąś bardzo wolnościową, gdzie z wolnością nie ma ona nic wspólnego - tak samo jak Konfederacja i PiS zresztą.

Za Lewicy to zobaczycie wolność tyrając w Amazonie jak się sen rzeczniczki Lewicy spełni i zostaną same korpo, a wtedy to będziecie musieli w korporacjach wykupić subskrypcję na
  • Odpowiedz
ja mam bekę z tego, że Lewica pozuje na jakąś bardzo wolnościową, gdzie z wolnością nie ma ona nic wspólnego - tak samo jak Konfederacja i PiS zresztą.


@LegoBatmanRules: tez mam z tego beke, tylko skonczony idiota bierze polska lewice na powaznie.

Za Lewicy to zobaczycie wolność tyrając w Amazonie jak się sen rzeczniczki Lewicy spełni i zostaną same korpo, a wtedy to będziecie musieli w korporacjach wykupić subskrypcję na
  • Odpowiedz
no to juz wszyscy subskrybenci GW sa poinformowani. Do boju obalac rzad!


@Tranzystor_IGBT: No a pozostali muszą czekać aż darmowe media to przekleją albo aż nie pokażą tego w TVN który zapewne wykupi od GW dostęp do tego xD Przecież wszystkie rzeczy które odkryło GW są kolportowane na inne media - tylko później, subskrybenci mają przywilej mieć to na świeżo jak jeszcze gorące i z pierwszej ręki.

Za to się
  • Odpowiedz
ale wtedy wolne media nie udawały że maja działalnosc misyjną i nie nazywaly samych siebie strażnikami demokracji.


@Tranzystor_IGBT: Jak to nie xD Media są "Czwartą Władzą" od kiedy istnieją xD
  • Odpowiedz
@saakaszi: PiS to rzeczywiście idioci i ciężko zrozumieć mi ich tok myślenia, bo jaki jest sens używać systemu, który z założenia ma pomagać walczyć z realnymi zagrożeniami dla państwa, do inwigilowania opozycji, która w naszym kraju co rusz sama strzela sobie w kolana ryzykując tym samym wyciek faktu inwigilacji do mediów i mocnego osłabienia pozycji rządu (w niejednym kraju po takiej aferze cały gabinet podałby się do dymisji).
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Moim zdaniem media mogą być jakie chcą - jak mi odpowiada światopogląd, "misja", program, które te media/redakcja reprezentują, to głosuję portfelem, pilotem, myszką. Istotne jest to, żebym ten wybór miał. A ktoś tu próbuje mnie go arbitralnie pozbawić. Obiektywne media to trochę utopia, zawsze będzie jakiś wpływ redakcji. Konsumując tylko takie treści, które głoszą to, co się nam podoba, zamykamy się w bańce informacyjnej. Sami powinniśmy starać wyrobić sobie
  • Odpowiedz