Wpis z mikrobloga

Logika mojego korpo:

1. Nie dawaj podwyżek poza tym co planowane przy awansach
2. Dookoła miej pełno konkurencyjnych korpo
3. Doświadczone osoby zaczynają spierdzielać, z 6 team leaderów zostaje 3 xD
4. Zatrudnij masę świeżaków które potrzebują z minimum parę miesięcy szkolenia
5. Dowal doświadczonym więcej zmian, obowiązków i szkolenia
6. ??? ale jak to mamy spadki wydajności :///

#korposwiat #korpo #pracbaza
L3gion - Logika mojego korpo:

1. Nie dawaj podwyżek poza tym co planowane przy awa...

źródło: comment_1641158757vAdVHYlDme2DLwEqqR2dxK.jpg

Pobierz
  • 39
@kerdian: O tym nawet nie wspominam bo xD W sumie nawet nie obwiniam naszego managera, HR odwalają cyrki i jak nie blokują podwyżek to kogoś przenoszą. Tymczasem po główce głaskają wydziały gdzie mogła by pracować małpa po szkoleniu klockami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@L3gion: jak pracowałem na linii to zawsze rozwalała nas inteligencja przełożonych (TL).Nowe osoby wrzucali na stanowisko Final Pack gdzie produkty były pakowane i jechały na magazyn do klienta. Na tym stanowisku byli nowi którzy mieli ta prace w dupie. No to szły oprócz światłowodów, butelki plastikowe, śmieci, inne kable z innego zlecenia. Mija miesiąc koleś idzie na studia bo przerobił swoje a ty później zostajesz z zwrotami od klienta i pretensja
4. Zatrudnij masę świeżaków które potrzebują z minimum parę miesięcy szkolenia


@L3gion: O tak, jak ostatnio mi jakiś junior z javy #!$%@?ł, że on ściąga cały log serwera (ponad 60G z dnia z jednego noda) "bo GREPowi to on nie ufa, bo nie pokazuje wszystkiego", po tym jak nie robił \ przed specjalnymi tylko \, to stwierdziłem, że u mnie w korpo panuje zasada jak w psach:
tellet - > 4. Zatrudnij masę świeżaków które potrzebują z minimum parę miesięcy szkol...