Wpis z mikrobloga

#zagadkilingwistyczne #hetmanska #haslohetmanskie #ocznytygodnikhetmanski

O co chodzi?

Kilka słów o zasadach tworzenia haseł krzyżówek hetmańskich

^^ Oba linki skopiowałem z postu poprzednika ( @skrzat_Wywrotek)

Szukałem jakiegoś generatora losowych rzeczowników online, nie udało się, trzeba było sięgnąć na półkę i po funkcję LOS.ZAKR w excelu. Padło na drugi tom, 486 stronę, 3 rzeczownik na stronie. W ten sposób kolejne słowo w zabawie to:

odźwiernik

Miało być losowe, to jest. Na wszelki wypadek odnośnik do słownika PWN odźwiernik

Spamlista (kompilacja z poprzedniego wpisu - jeśli ktoś nie życzy sobie dalszych powiadomień, proszę napisać poniżej)

@zwiazek_naturalny @manimalia @miewamkoszmary @damiinho @AleFermat @Pippo @scyth @pepoon @John_Finn @akurczak @tell_me_more @pepoon
  • 13
  • Odpowiedz
@manimalia: nie, to najzwyklejszy, troszkę leciwy, trzytomowy słownik języka polskiego. Na wylosowanej stronie były tylko 3 rzeczowniki, pewno odzywka byłaby bardziej przystępna, ale los wskazał inaczej
  • Odpowiedz
@scyth: @AleFermat: @zwiazek_naturalny: @John_Finn: @skrzat_Wywrotek:

Dziękuję wszystkim za udział. Wiem, że na skutek losowania nie było zbyt łatwo. Żeby nie zniechęcać innych użytkowników pora na ogłoszenie wyników. Decyzja była bardzo trudna, wszystkie określenia mają swoje zalety. Najwięcej plusów dostał AleFermat i trudno się temu dziwić, ponieważ hasło jest wyjątkowo zgrabne. Po długim namyśle komisja konkursowa postanowiła autonomicznie i subiektywnie przyznać pierwsze miejsce @
  • Odpowiedz