Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka refleksja, zauważyłem że w mniej więcej w latach 2005-2010 było tworzone multum produkcji dotyczących czasów II wojny światowej, czy to dokumentów, serialu fabularnych czy filmów pełnometrażowych, a potem już coraz mniej, nie mówiąc już o teraźniejszości, gdzie już próżno szukać takich produkcji, choć rozumiem, że coraz mniej ludzi już ogląda tv. Czy może wynika to z tego że te kilkanaście lat wstecz ludzie w większym stopniu interesowali się tą tematyką, bo obecne pokolenia już chyba nie bardzo...
#film #seriale #historia #iiwojnaswiatowa #iiwojnaswiatowawkolorze
  • 8
@xBARTEXx: Ale napewno ludzie urodzenii w latach 70/80/90 wykazują dużo większe zainteresowanie tym tematem niż dzisiejsza młodzież, chociażby dlatego że ich dziadkowie itp pamiętali te czasy i mogli słuchać ich wspomnień, no i też dużą rolę miały seriale typu "Czterej pancerni czy pies", "Stawka większa niż życie"...
@Nateusz1 Tak to prawda, ale dziadkowie wstrzykiwali zainteresowanie od najmłodszych lat, bo nie było ogólnodostępnego internetu i to przyjmowali, jak gąbka wodę, upadek zainteresowania 2WŚ jest przez zaniedbanie starszych pokoleń, ale też deficyt osób, które mogą dzielić się fascynującymi opowieściami. Ja jeszcze miałem szczęście z pierwszej ręki dostać takie historię, ale młodsi z roku na rok coraz ciężej.
Ale napewno ludzie urodzenii w latach 70/80/90 wykazują dużo większe zainteresowanie tym tematem niż dzisiejsza młodzież


@Nateusz1 Na pewno, bo? Przecież wymysliles sobie tezę i pod nią argumentujesz. Równie dobrze mogę powiedzieć, że dzisiaj sie bardziej interesują, bo mają więcej gier na ten temat. Oczywiście tak nie powiem, bo nie wiem jak jest, ale Ty też nie wiesz.
@Halbr: Przecież nie twierdzę że to jest prawda objawiona. Ale według mnie w ostatnich latach nastąpiło zmniejszenie zainteresowania tematyką ogólnie historyczną w społeczeństwie w ostatnich latach.
Przecież nie twierdzę że to jest prawda objawiona. Ale według mnie w ostatnich latach nastąpiło zmniejszenie zainteresowania tematyką ogólnie historyczną w społeczeństwie w ostatnich latach.


@Nateusz1 Teraz tak piszesz. Wcześniej pisałes, że na pewno tamci się bardziej interesują niż dzisiejsza młodzież.