Wpis z mikrobloga

@mirzos: Jaja sobie robisz, prawda? Po pierwsze uczestnicy jakiegokolwiek przedsięwzięcia odpowiadają za siebie, a po drugie trasa marszu nie przebiegała przez Plac Zbawiciela, wobec czego osoby tam zgromadzone nie brały udziału w Marszu, ale były tam prywatnie.

@SScherzo: Masz coś przeciwko koszulkom ze swastykami, salutowi rzymskiemu albo krzyżom w szkołach?
  • Odpowiedz
@Vealheim: zestawiłeś w tym pytaniu swastykę z krzyżami w szkołach, więc mniemam, że dla Ciebie te symbole są na równi. tak, mam coś przeciwko koszulkom ze swastykami i każdy normalny człowiek też by miał. gardzę nazistami, to raz. dwa, miejsce dla krzyża i religii jest w Kościele, więc też nie jestem zwolenniczką wieszania ich w szkołach i innych placówkach świeckich.
  • Odpowiedz
@mirzos: nie przesadzajmy, że krzyż katolicki od razu powinien być zakazany i nie porównujmy go do swastyki, bo to spore przegięcie już. nie jestem związana z Kościołem i się z nim nie zgadzam, ale to już jest nadużycie.
  • Odpowiedz
@Vealheim: @SScherzo: oj dzieci, dzieci... Swastyka jest akurat stara jak świat, używana była również przez Słowian. Czyli mogłaby być nawet wyniesiona ponad krzyż katolicki. Co do "salutu rzymskiego" - nie ma jakichkolwiek dowodów naukowych aby rzeczywiście gest ten funkcjonował w czasach imperium jako forma hołdu lub pozdrowienia. Na pewno pojawił się dopiero pod koniec XVIII wieku.
  • Odpowiedz
@SScherzo: (#) Dlaczego? Hitler zabijał i ze swastyk oraz salutowania nie można korzystać. Kościół też zabijał, mają wieele za uszami, nawet dziś próbują wypalić odradzających się rodzimowierców, tylko już bez mordowania. Z resztą, kościół przyklaskiwał Hitlerowi.
  • Odpowiedz