Wpis z mikrobloga

@Vealheim: w Polsce, gdzie mordowano pod symbolem swastyki miliony ludzi,ten symbol kojarzy się jednoznacznie. możesz się buntować i mądrzyć, ale takie są fakty. dla mnie możesz sobie wyciąć ten wzór na czole, żeby być szczęśliwym, Manson nawet tak zrobił. jeśli bronisz zaś tego symbolu wiedząc, z czym kojarzy się on ludziom, to weź odpowiedzialność za swoje gimbusiarskie prowokacje. ja nie mieszkam w Azji i mi się swastyka nie kojarzy ze
  • Odpowiedz
@SScherzo:

w Polsce, gdzie mordowano pod symbolem swastyki miliony ludzi,ten symbol kojarzy się jednoznacznie


Nie sprowadzaj dyskusji do poziomu emocji i wypowiadaj się za siebie. Ja nie wyskakuję ze stwierdzeniami, że w europie, którą niszczą ruchy #lgbt symbol tęczy kojarzy się
  • Odpowiedz
@Vealheim: różnica polega na tym, że ja zdaję sobie sprawę z tego, że swastyka ma dwojakie znaczenie. Ty nie pytałeś o żadną konkretną, tylko o jakąkolwiek (nie sprecyzowałeś, o jakiej mówisz), więc odpowiedziałam na Twoje pytanie zgodnie z własnymi skojarzeniami i tym, co sądzę o noszeniu koszulek ze swastykami w Polsce. jeżeli uważasz, że tylko mi swastyka kojarzy się z hitlerowskimi Niemcami, to wyjdź na ulicę spytaj kogokolwiek o to
  • Odpowiedz
Logicznie rzecz ujmując są tylko dwie możliwości:

1) albo akceptujemy to, że wieloznaczny symbol może mieć dla kogoś jedno znaczenie (ze względu na przynależność do danej kultury, światopogląd lub cokolwiek innego),

2) albo uznajemy, że przed osądem należy uwzględniać wszystkie znaczenia danego symbolu i ktoś kto pomija jego pozostałe konotacje jest ograniczony.

W pierwszym przypadku słuszność mają walczący z tęczą, zakazujący swastyki lub krytykujący krzyże w szkołach. W drugim wariancie należy
  • Odpowiedz
@Vealheim: ale ja się zgadzam, że obecnie tęcza kojarzy się z LGBT. tak samo uważam, że swastyka obecnie kojarzy się z nazistowskimi Niemcami. dla mnie jednak te symbole są niewspółmiernie od siebie różne, bo o ile symbol nazistów oznaczał wojnę, czystki rasowe i tragedię, to sam ruch LGBT tak straszny nie jest i nie stanowi moim zdaniem zagrożenia w kontekście samych środowisk odmiennej orientacji. większym zagrożeniem jest według mnie chęć
  • Odpowiedz
w Polsce, gdzie mordowano pod symbolem swastyki miliony ludzi,ten symbol kojarzy się jednoznacznie. możesz się buntować i mądrzyć, ale takie są fakty. dla mnie możesz sobie wyciąć ten wzór na czole, żeby być szczęśliwym,


@SScherzo: Jednak Sierp i Młot, a przez to również ludzie ginęli tak się źle nie kojarzy;]
  • Odpowiedz