Wpis z mikrobloga

Metro: Exodus (ru. Метро: Исход) - trzecia część z serii Metro, kontynuacja gry Metro: Last Light, a także zaprzeczenie fabuły książki Metro 2035


Pytanie do ludzi którzy grali w gry i czytali książki z serii Metro, czy jeśli czytałem tylko 2033 to grając w Exodus narażę się na spoilery z 2035? Nie wiem jak mam interpretować powyższy opis.

#gry #ksiazki #metro2033 #metro2035
  • 10
@Kaczy90 trochę zaspoileruje główny zwrot akcji w 2035, choć jeżeli oglądałeś zwiastuny exodus to już w zasadzie go znasz, a fabularnie niby dzieje się po książce ale jest to dość luźno powiązane bo nie wszystkie wydarzenia się zgadzają.
@Kaczy90: Gry są tylko inspirowane książkami. Exodus i 2035 wspólne mają chyba tylko świat, niektóre postacie i kawałek intrygi z początku gry, a tak poza tym są to dwie różne historie.

Ja bym najpierw czytał 2035, bo wydaje mi się, że trudno by mi się było po Exodusie potem połapać w książce.
@Kaczy90: 2034 brana dosłownie to faktycznie naiwna, trochę poboczna i bajkowa nuda, przy której zgrzytałem zębami. Ale jeśli poprawnie wyłapałem pewne niuanse to dostarczyła mi ona trochę takiej jakby nienapisanej treści, która dopiero po przeczytaniu 2035 mocno mi wynagrodziła te męki. Trylogię połknąłem w ~3 dni.

Jeśli się mylę to można zamieniać - ale jeśli mam rację to nie warto, bo pozbawiasz się całych fal doznań, przemyśleń i może nawet mindfucków.
@Kaczy90: Tutaj koledzy już dobrze opisali powiązanie Exodusa do książki 2035, ale ja dodam jeszcze jedną rzecz - Exodus bardzo dużo czerpie z jednej książki w Uniwersum Metro 2033, a mianowicie jeśli pamięć mnie nie myli "Za horyzont". Jest to trzecia część trylogii Diakowa, która jest przez wielu uważana za najlepsze książki w całym Uniwersum Metro 2033. Po skończeniu oryginalnej trylogii bardzo polecam ją przeczytać - dla mnie jest na tak
@matluck: możesz coś więcej napisać o tych niuansach? Niedawno czytałem drugi raz trylogię tyle że w kolejności 2033,35,34 i historia Huntera podesZla mi lepiej niż za pierwszym razem, zastanawiam się czy myślimy podobnie xd