Wpis z mikrobloga

Ktoś ostatnio podrozowal po Stanach? W marcu sie w koncu po covidowej przerwie wybieramy na trip po zachodzie i patrze na ceny aut, to jest kosmos!
W 2019 bylem w Los Angeles i placilem za 2 tygodnie klasy Standard (Hyundai Elantra) bodajze 2100 PLN, a teraz za te sama klase w Alamo to juz 7000!!!!!

Sledze inne wypozyczalnie, sprawdzam Turo, ale ceny rowniez sa mega wysokie.

Ktos ma jakies tipy, jak to taniej ogarnac?

#usa #wakacje #wypozyczalniasamochodow
  • 5
@dziend0bry hehe kolejny wpis obczailem i widze, ze naciales sie na ten problem co ja :) ceny aut kosmicznie strzelily i głównie to mnie powstrzymuje przed odwiedzeniem Stanow. Z różową liczyłem, że w te ok 3 tygodnie w 2 osoby wydany 30k pln.

Jedyną opcją zmniejszenia kosztow to zabranie drugiej pary i sciepa na fure. W 2017 mialem dodga grand caravell, teraz to auto na 3 tygodnie kosztuje 13k pln i to
@Podlaski_warmianin: oj tak... ale zrobilem maly research i znalazlem zamiast na lotnisku w LA to wyszukalem lokalizacje obok i padlo na Hertz, ktory jest doslownie 1,8 mili od LAX i ceny sa przedcovidowe, 7 osobowa fura za 640$ to sa grosze, natomiast opinie o tej lokalizacji na Google Maps sa bardzo skrajne, niektorzy chwala, ale czesc pisze, ze po dotarciu uslyszeli "we don't have cars at all, sorry" - ale zaryzykowalem,
Pobierz
źródło: comment_1641164965wWlqouGsgAVvWRvBiXoDIb.jpg
@dziend0bry no ja raz tylko z alamo bralem. Teraz po paru latach czuje sie jak janusz i jak zaczalem czytac o wynajmie fury to juz sie gubie w tych ubezpieczeniach, ktore brac a ktore nie, tak zeby byc zabezpieczonym i zeby nie wcisneli kitu.

Btw. Masz karte kredytowa czy na debetową wypozyczasz?
@Podlaski_warmianin: ja szukam zawsze bez wkladu wlasnego, bez kaucji, wole zaplacic wiecej, niz sie szarpac potem, place KK, ale ostatnio wlasnie na Florydzie zrobilem prepaida przez Rentalcars a na miejscu zalatwilem wszystko z kioskiem bez potrzeby chocby zamienienia slowem z pracownikiem, zwrot i odbior na wlasna reke, piekna sprawa!