Wpis z mikrobloga

ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ PRZEZ JAKI OKRES CZASU (około XD) W GOTHICOWYM ŚWIECIE RZYGAŁBY TOM ZE SLUMSÓW Z KRONIK MYRTHANY?
No to nie musicie, bo jako że siedzę sobie chwilowo na bezrobociu to postanowiłem sprawdzić ten nurtujący mnie problem.
Kim jest Tom? nikim, zwykłym NPC, który w drugim rozdziale w misji dla Gildii Kupieckiej raczy nas dźwiękami swoich odruchów wymiotnych.
Szacunki mogą być błędne, powiem więcej u każdego mogą być różne. Niestety cykl rzygania Toma ze slumsów i dwóch jego kolegów (2 rozdział) jest bardzo nieregularny. Nie ma co przedłużać.
W internecie znalazłem informacje, że 1 minuta w grze to 5 sekund w czasie rzeczywistym i taki pomiar przyjąłem, chociaż wydaje mi się, że czas w Kronikach płynie trochę szybciej.

1 minuta w grze to 5 sekund RL
1h w grze to 300 sekund w RL (5 minut)
24h w grze to 7200s (120 minut)


Pomiar badawczy wynosił 2min 59s 80ms. Dla ułatwienia i standaryzacji przyjąłem że było to 3 minuty co później ułatwi mi życie i moje gimnazjalne obliczenia które pewnie i tak wyszły źle ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pomiar wykonywałem telefonem marki Xiaomi.

Start rzygania Toma ze Slumsów. Krótki pomiar to wymiotowanie, dłuższy to okres kiedy stał oparty jedną ręką o chatę z drewna XD:
1.7s - Wymiotowanie
54s przerwy
1.8s - Wymiotowanie
38s przerwy
1.8s - Wymiotowanie
6s przerwy
1.7s - Wymiotowanie
6s przerwy
1.7s - Wymiotowanie
22s przerwy
1.7s - Wymiotowanie
37s przerwy
1.7s - Wymiotowanie

Tak jak pisałem wcześniej cały cykl badawczy trwał 3 minuty w czasie rzeczywistym (36 min w Gothicu). W tym czasie Tom zdążył puścić pawia 7 razy, wydaje mi się że mimo minimalnie różnych wyników każda ta czynność trwała 1.7s w czasie rzeczywistym i jest to oskryptowane. Więc łączny czas jego czynności trwał 11.7s w czasie rzeczywistym (2 minuty i 34 sekundy w Gothicu). Dzięki temu, że 3 minuty to 36 minut to w ciągu całej Gothicowej doby zmieści nam się 40 takich powtórzeń (oczywiście jeśli przerwy między rzyganiem byłyby oskryptowane dokładnie tak jak je policzyłem, a niestety nie są). Wydaje mi się, że cykle mogą być zależne od tego jak blisko jesteśmy postaci, czy mamy ją podświetloną albo czynnosć ta jest zupełnie losowa. W sumie to nie wiem XDD. Tak czy inaczej, uśredniając możemy założyć, że Tom wymiotowałby przez około 93 minuty w ciągu doby, co daje ponad 1,5h w całym dniu na samo rzyganie (reszta dnia to podpieranie chaty z drewna).

Sumując wszystko do kupy
Przez całą Gothicową dobę Tom wymiotowałby 280 razy przez łączny okres czasu 93 minut w cyklach po 34 sekundy każdy.
Niestety kompletnie nie wiem ile dorosły człowiek wydala z siebie średnio płynu przy takich wymiotach, ale Tom to spokojnie 75kg chłop. Jak ktoś ma wiedze to może dodać coś od siebie. Pewnie popełniłem jakiś błąd w obliczeniach i tu proszę kogoś kto jest już po podstawówce o poprawienie mnie. Dziękuje i życzę dobrego wieczoru
Cóż, witamy w Archolos. Kolebka kultury i obyczajów
#gothic #kronikimyrtany #glupiewykopowezabawy #gruparatowaniapoziomu
RwandyjskiFront - ZASTANAWIALIŚCIE SIĘ PRZEZ JAKI OKRES CZASU (około XD) W GOTHICOWYM...

źródło: comment_1640816201XJQWemtzolhLb6tLNA2IFo.jpg

Pobierz
  • 5